Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gyorsúszást meg lehet tanulni...

Gyorsúszást meg lehet tanulni valahogy önállóan, vagy érdemes oktatót keresni?

Figyelt kérdés

Nekem annak idején csak a mellúszást tanították, abban jól úszok.

Felnőtt úszó tanfolyamon amit találtam az alapoktól tanítanak, tehát kezdve siklás, mellúszás stb, ami nekem felesleges, időt és pénzt nem akarok rászánni. Csak a gyorsúszás technikáját szeretném megtanulni. Lehet-e önállóan, és hogy kezdjek hozzá?


2019. júl. 31. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is felnőttként tanultam meg. Ahová én jártam a kezdő csoport is 4 csoportra lett bontva. Attól függően ki mennyire bátor, érzi a vizet, van e alap tudása stb. Ezt első alkalommal letesztelték.


Nyilván akin látták elsőre, hogy jól rá fog érezni az ment a nagyobb csoportba, én is oda kerültem és eléggé haladós volt.

2019. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 subrette ***** válasza:
Jobb, ha oktatóközpont mész, aki látja a mozgásodat, korrigálni tudja a hibákat. Gyakorolhatsz önállóan is, de időnként lássa az oktató a mozgásodat, hogy a helyes mozgásmintát tanuld meg.
2019. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem az okatató is azt mondta, hogy felejtsem el, soha az életben nem fogom megtanulni :D
2019. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 subrette ***** válasza:

Szerintem ne mondd, hogy soha. A gyorsúszás egyszerűbb mozgás, mint a mell, csak a levegővétel helyét pontosabban el kell találni. Fontos, hogy megtanulod a vízbe kifújni a levegőt, mert kifújni és belélegezni nincs idő amikor oldalra fordítod a fejed.

A #2-es hozzászólásban: oktatóközpont = oktatóhoz. Bocs, autocorrect.

2019. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Egyszerű maga a mozgás de rá kell érezni. Addig viszont fuldoklás van :D
2019. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor tényleg jobb, ha próbálok keresni valami egyéni oktatót.


Az utolsónak sajnos :-) igaza van, én most ott tartok, hogy három karcsapás, és aztán merülök el :-) és innen nincs tovább.

2019. aug. 2. 20:01
 7/13 subrette ***** válasza:

Ha úgy érzed, elsüllyedsz, akkor a vízfekvéseddel lesz valami gond. Valószínűleg nem fekszel a vízen és a lábad süllyedni kezd.

Mellúszásnál ezt jobban lehet korrigálni a lábtempóval, úgy hogy minden tempónál felrúgod magad, csak nem hatékony, mert előrehajtás helyett felfelé dolgozol. A jó gyorsúszáshoz a siklást, majd a lábmunkát kellene megtanulnod. Utána lehet hozzátenni a karmunkát.

2019. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a baj a gyorsúszásnál, hogy nem tudok levegőt venni. Tehát valahol itt van a hiba, hogy nem tudom a technikáját. 3 karcsapás, addig megy a vízen fekvés, csak amikor venném a levegőt, akkor valahogy mindig megakadok, és muszáj megállnom, hogy ne süllyedjek el. Ha nem veszek levegőt, akkor megy, ameddig bírom, de nyilván ez nem jó.
2019. aug. 4. 10:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokan nem csak nem tudnak levegőt venni, de az edzettlenségük miatt nem tudnak elég levegőt venni, és itt kezdődnek a gondok, hiába sajátítja el, a technikát, 4-5.levegővétel után már tepejesen kiesik a ritmusból és vagy túl nagy levegőt vesz és az miatt nem tud úszni, vagy túl kicsit es fullad.
2019. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 subrette ***** válasza:

Szerintem emeled a fejed levegővételnél, ezért kezd süllyedni a lábad. Oldalra kell fordítani fejed, emelés nélkül. Így megmarad a vízszintes úszáshelyzet.

A fejed oldalra fordítását érdemes gyakorolnod, először különválasztva a mozgás többi elemétől.

- lábtempózol, egyik kezed magastartásban fent, a másik nyújtva a test mellett. Amikor kell, először kifújod, ami bent van, majd oldalra fordítod a fejed és levegőt veszel. A következő hosszban ugyanezt ellentétes kartartással a másik oldalra.

- Egykaros gyors. Lábtempózol, két kar magastartásban. Amikor levegőt kell venni, kifújod a levegőt, csinálsz egy kartempót az egyik karoddal és közben oldalra fordítva a fejed levegőt veszel. Majd megint csak lábtempó. Mindig álljon vissza az egyenletes víszintes úszáshelyzet, hogy semerre nem fordulsz el, innen indítod az újabb kartempót. Ugyanezt a másik oldalra is.

Ha eleinte nehezek ezek a gyakorlatok, csinálhatod úgy, hogy egy hossz ezekből a gyakorlatokból, majd pihensz kicsit a következő hossz előtt. Vagy minden második hossz laza mellúszás, így már folyamatosan úszol, nagyobb a terhelés. Használhaszt úszódeszkát is ha szükségét érzed, én nem szeretem.

Írod, hogy levegővétel nélkül megy tovább is, míg el nem fogy a levegő. Így is gyakorolhatod a gyorsúszó karmunkát. Egy hossz megy egy levegővel gyorsban? Ahogy javul a levegővételed, fogsz tudni egy-egy levevőt venni és egyre hosszabb távok mennek. Míg észreveszed, hogy megy a levegővétel és folyamatosan tudsz gyorsban úszni.

Jó gyakorlást!

2019. aug. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!