Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Vízimentő vizsga követelményei...

Péter Gudi kérdése:

Vízimentő vizsga követelményeihez lenne pár kérdésem ami nem tiszta számomra (? )

Figyelt kérdés

Néztem a vízimentő tanfolyam követelményeit, mert érdekel ez a téma illetve jövőre lehet én is belekezdek, ugyanis kajakozom és nagyon megtetszett ez a munka.


Nekünk edzésen csak az alap úszásnemeket tanítják.Nos a kérdésem a következő.Mi az a mentőúszás?Esetleg ha van videó az is megfelel mert én nem találtam.Az uszonyos úszásra (150 háton kartempó nélkül, 100 hason kartempó) fel fognak készíteni a tanfolyamon,vagy saját magamnak kell felkészülni rá?Illetve a startfejes illetve a mentőugrás az mit takar?A startfejesre van egy tippem de inkább egy olyat kérdeznék meg akinek van erről fogalma.



2019. aug. 6. 18:49
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én vízimentő vagyok, ha aktuális még a vizsgád annyit javaslok hogy a szintfelmérőt uszd le mielőtt regisztralsz a tanfolyamra, ha 9 percen belül megy meg lesz a vizsgád, ha kívül van, eddzel még egy kicsit!
2019. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az elsőnek igaza van,annyit hozzátennék,hogy ha nem volt meg 9 percen belül akkor sem vagy feltétlen esélytelen,de akkor nagyon-nagyon nehéz lesz a vizsga,de nem lehetetlen.


Válaszolván az eredeti kérdésre: A mentőúszás lényege,hogy háton úszol a vízből kitett kézzel. Ez mehet mell,valamint gyorslábtempóban is. Uszonyal viszont csak a gyorsnak van értelme, de minden esetre ettől az úszásnemtől annyira nem kell félni. Az uszony sokat segít nagyon, a tanfolyamon lesz időd megszokni,de ha van saját akkor érdemes lehet vele gyakorolni, semmi képp sem érdemes emiatt beruházni egy új uszonyba,ha adnak a tanfolyamon.


A startfejes az a fajta fejes,amiket az úszók ugranak a versenyeken.


A mentúugrást tanítani fogják,a lényege az,hogy kicsit előrehajolsz,haránt terpeszbe teszed a lábad,behomorítassz a karjaidat kiemeled oldara és vízbeérkezéskor előretolod (ez leírva bonyolult,gyakorlatban pofonegyszerű)

2020. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!