Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 6m-es spiccbotra lenne szükség...

6m-es spiccbotra lenne szükségem. Melyiket vegyem meg?

Figyelt kérdés
Sikerült egy jó 4m-es botot vennem, de kicsi lett. 6m jó lenne, de félek hogy nem azt kapom a pénzemért amit várok. Olyan 10e körül lehet kapni olyat amibe érdemes befektetni? Van egy 5m botom is, fél óra horgászat után beáll a csuklóm tőle... Vagy van valami módszer - spéci villa - amivel tehermentesíteni tudom a csuklóm?

2019. szept. 24. 07:43
 1/5 Csabeszmester ***** válasza:
Ha segít valamit a válaszom,akkor ne kompozit anyagú legyen a spiccbotod. 4 méteresben még elmegy nekik a súlyuk de felette valóban csukló és derékfájás a vége. Én egy 6m-es Energoteam Rubin Pole-t nyúzok 3 éve,ára 10 ezer volt anno az anyaga pedig karbon. Fajintos könnyű bot,biztos van nála jobb is de nem adok 20-30 ezreket azokért hisz csak sima spiccbotok. Kárászt-dévért megfogja,időnként kissebb pontyokat is fárasztottam vele.
2019. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, neked mennyit bír a csuklód, a hátad, de arra számíts, hogy minél hosszabb egy bot, annál magasabb a forgató nyomatéka.

A bot tömegét lehet csökkenteni, esetleg jobb súly elosztású botot keresni, de ez szigorúan egyéni elbírálás kérdése, tehát kézbe kell venni a botot, nem találomra megrendelni az interneten.

A jobb minőség magasabb árral is párosul, de még ez sem teljesen igaz, ha nem akarod megfizetni egy drága márka nevét, kisebb presztízsűek közül válogass, de azért a 6méteres hosszhoz már úgy is kevésnem tűnik a 10ezres ár, ebben a hosdzban már a közepes karbon pálcák ára is 15ezer körül mozog, de inkább fölötte... amit 10ezerért adnak nehezek, lomhák (kompozit anyag)

2019. szept. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!

A rubin spiccbot ahogy nézem a 6m mellé 385g, kicsit soknak tűnik. Vagy csak az én hülyeségem hogy mártogatok a bottal - így folyamatosan tartom (folyóban szoktam ügyeskedni).

2019. szept. 25. 07:20
 4/5 anonim ***** válasza:

#3#

Erről írtam, 10ezer körüli, alatti áron nem nagyon találsz olyan hatos spiccbotot, ami könnyű is, igaz egyénileg változó, kinek mit jelent a könnyű.

300gramm alatti 6-ost 15ezer forint fölötti áron tudsz venni, kérdés, hogy az neked megfelel-e, és ezért kell kézbe venni vásárlás előtt, nem vakon megrendelni az interneten.

A bot tömegét jobb minőségű, drágább anyagok használatával tudják csökkenteni, de a súlycsökkentés a bot terhelhetőségére is hatással lehet, a spiccbotokat alapvetően keszeg horgászatára gyártják, hajlékonyak, de a levékonyított falvastagság sérülékenyebbé a teszi a botot (ismétlem. kézbe kell venni, meg kell nézni).

Mártogatáshoz nem lenne jobb egy 5 méteres bolognai bot?

azt is kb 15ezerért tudod megvenni, és orsó kell rá, de az orsó ellensúlyként működik - nehezebb, de kiegyensúlyozottabb a szerelék.

2019. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem ismerem azt a rendszert, de meggyőztél. Köszönöm! :)
2019. szept. 25. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!