Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Okuma Ceymar xt cxt-25 nem...

Okuma Ceymar xt cxt-25 nem túl kicsi?

Figyelt kérdés

Van itthon egy 2500-as shimano orsóm, és sokkal nagyobb mint ez az okuma, UL pergetéshez vettem de azt hittem ugyanakkora lesz mint a 2500-as ( azért rendeltem és nem vettem személyesen, mert itt nincs normális horgászbolt!)

Nem túl kicsi egy ilyen orsó ha akasztok egy nagyobb halat? pl 5+


2019. okt. 17. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ul pergetwsre szerintem bőven elég!
2019. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De.
2019. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

UL pergetés alapvetően nem a +5 kilós halak irányul, hanem a kis termetű halakhoz van méretezve a cucc.

A zsinór is max 16-os, 18-as monofil, esetleg 4-es, 6-os nanofil (ami igen durva a műfajhoz), fonott nem elég finom az apró, miniatűr csalikhoz.

A célhalak, sügérek, keszegek, domolykó, jász, utóbbiakból persze előfordulhat másfeles, kettes, és akadhat balin, süllő, csuka, esetleg harcsa is a horogra, de az UL cájgot nem durvítjuk el.

Spicc bottal keszegezőknél is megtörténik, hogy +5 kilós hal akad a horogra, ami valószínűleg el fog menni, de ezért nem fognak 20 kiló szakítóerőt kibíró zsinórt felkötni, annak a szereléknek nem az a célja.

Pergetés esetében is el kell dönteni, hogy milyen felszerelést állítasz össze, ha úgy ítéled meg, hogy nagyobb orsó kell tegyél fel nagyobb méretű orsót, de ha UL a cél, akkor nem a +5-ös halakhoz méretezd a cuccot, vagy ha akkora halakra pályázol, akkor nem UL, hanem médium erősségű kombót rakj össze - ahhoz már egyértelműen kicsi a kérdéses orsó

2019. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van nagyobb kombóm is, igazából süllőzni, csukázni, domolykózni,sügerezni, balinozni szoktam

de a medium kombómmal is átlagban 2-3kgnál nem jön nagyobb hal, itt nálunk nincs nagyobb mer hazahordják... :(

ritka ha 4-5kgnál nagyobb jön

2019. okt. 17. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!