Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nem szoktam úszni, de sokaktól...

Nem szoktam úszni, de sokaktól hallottam, hogy mennyire egészséges, ezért most kipróbáltam benne magam és sajnos elég hamar kifulladtam,200 méter után abbahagytam, gondolom ez azt jelenti, hogy rossz formában vagyok, hogyan javíthatnék ezen?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok fizikai munkát végzek és ennél többet vártam volna magamtól, alapból igen lassan tudtam csak úszni, gáznak éreztem magamat, hogy egy idős bácsi is lehagyott, de ha gyorsítottam, akkor mégjobban elfáradtam, egyébként nem vagyok túlsúlyos egyáltalán, sőt vékony. Mit tehetnék?
2019. okt. 27. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Sportolj.
2019. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy csak az úszás fullaszt ki, vagy minden intenzívebb tesztmozgásra (pl kerékpározás) így reagál a szervezeted?

Nyilván gyakorlással, edzéssel lehet fejleszteni az állógépességet, feltéve, ha valami egészségi probléma miatt történt a gyors kifulladás - a leírásból ez nem derül ki, az, hogy fizikai munkát végzel, nem jelenti azt, hogy nem lehetséges.

Ok lehet az is, ha nem jól úszol, rövid kapálózás után szétesik a mozgásod.

https://www.youtube.com/watch?v=I-nlBOBwu8M

2019. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szergej55 ***** válasza:
Nem kell bes*zarni, elsőre nekem is így ment, másodszorra már sokkal több fog menni, ha mész kb. hetente.
2019. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Ha elmész másodszor, harmadszor is úszni, akkor már jobban fog menni.
2019. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele az elején. Aztán rendszeresen jártam úszni és nagyon sokat javult a tempó. Pár hét, hónap, és simán megy a 3 km egybe, szinte észre sem veszem. Viszont kitartás kell hozzá, és lehet hogy egy két alkalomig még nem jön érezhető fejlődés, viszont egyszercsak nagyon beindul.
2019. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!