Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászat este? Mit tegyek?

Horgászat este? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hallássérült vagyok ezért nem hallom a kapásjelzõt éjszaka. Távról van szó.


Ha a fülem mellé rakom és hallókészülékkel fekszem le ( elég fájdalmas és kényelmetlen ) akkor max a zúgást érzem de ha mélyen alszok akkor meg se kottyan...


Mit csináljak szerintetek? Bárki ötletét szívesen fogadom dr trollok kíméljenek...


Elég kínos ez a szitu mert nagyon szeretek éjszaka horgászni



2019. nov. 11. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Megértem a helyzeted és remélem, találsz megoldást. Csak azt nem értem, hogyan kerül a vízi sportok kategóriába olyan "sport", ami közben aludni is lehet. Már többször, többen felvetették, h külön kéne venni itt a horgászatot a többi vízi sporttól.
2019. nov. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért alszol el? Abba mi a buli?
2019. nov. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan rádiós kapásjelző kellene neked aminek rezeg is a vevőegysége. Azt a zsebedbe rakva érezni fogod a kapást.
2019. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg van rezgos tavvevo de az inkabb premium kategoria, az en vevombe lehet bekotni ful/fejhallgatot,van rajt jack dugo,ha azt ejszakara alvas közben a füledbe teszed esetleg ugy meghallanad?
2019. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Elég kínos ez a szitu mert nagyon szeretek éjszaka horgászni"

A kérdés mégis arra irányul, hogyan tudnál aludni, milyen ébresztő jelezze, ha kapás van...

Vannak rádiós kapásjelzők, amelyek rezegnek is, de aki valóban szereti az éjszakai horgászatot, az nem alszik, az éjszakai horgászat szépsége nem abban van, hogy az alvás közben horogra akadt halat ébredés után kitekered.

Soha nem használtam hangos kapásjelzőket, este elég volt a világítós verzió, igaz nem is alszom olyankor.

2019. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az vesse rám az első követ, aki még sosem aludt el éjszaka a botja mellett ücsörögve! Mi meghalljuk a karika koppanását, a fék recsegését, de egy hallássérültnek esélye sincs, hogy ezeket észrevegye és felébredjen. Arról nem is beszélve, hogy amikor valaki több napra megy horgászni, akkor azért aludni is kell valamikor. Persze lehet azt mondani, hogy vegye ki a botot ilyenkor, de amikor egy vadvízen horgászol, ahol nem félóránként jönnek a 10 kilós halak, nem szívesen maradna le senki a fogás élményéről.
2019. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én nem vagyok hallássérült, de volt amikor elmentünk aludni, és reggelre a 3ból 1 bot volt a helyén. Jó volt. :D


Pedig volt elektromos kapásjelző.


Én is a rezgős-témát ajánlom.

2019. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak ezek az elektro terápiás készülékek. Felcuppantod az elektródát és feltekered az erősségét :)


[link]

/ha jól emlékszem, ennek hagyományos ki-be kapcsolója van, nem digitális/


A barkács része csak annyi, hogy az elemek áramkörét egy kapcsolóval meg kell szakítani: egy pálca támaszkodik a zsinórra, ami kapáskor leesik az alatta lévő fém lemezre és zárja az áramkört.


vagy az örök klasszikus csipeszes megoldás


[link]


Meglévő kapásjelzővel sem lehetetlen összehozni, de kell hozzá egy jó forrasz páka, tranzisztor, meg egy alap elektronikai ismeret.

2019. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 14. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!