Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért jók a magyarok vízi...

Miért jók a magyarok vízi sportokban? (Úszás, kajak-kenu, vízilabda)?

Figyelt kérdés

Angliában élek. Tegnap beszélgettünk, és említettem, hogy ha van valamilyen bajnokság, olimpia, akkor vízi sportokban, lehet számítani magyar éremre. Kérdezték, mi lehet az oka, hogy a magyarok jók ezekben?

Úszás esetén az én tippem az, hogy otthon normális uszoda vannak, az egész medence sávokra osztva, itt az 50 méteres kuriózum , és a laned swimming azt jelenti,hogy van kettő darab sáv annak a felét is sokszor aquafit, vagy felfújható gumivár foglalja el.

Az emberek többsége inkább pancsolni jár uszodába, mint úszni.De ez csak az én tippem.



2019. dec. 8. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsd ki a horgászatot sem, mint vízi sportot! Ide írogatják állandóan az ilyen-olyan botokkal kapcsolatos kérdéseiket a horgászok, és így kerülnek a halakkal, etetőkkel és egyebekkel kapcsolatos "sportkérdések" is ide!


Komolyra fordítva (bár amit fent írtam, az is komoly volt), én nem értem, miért jók a magyarok vízi sportokban. Nagyon kevés uszoda van, azok is sokszor zsúfoltak, és edzések mennek. Vagy van, ahova a lakosságot be se engedik. Szánalmas az egész. Az úszásoktatás, ami volt általános iskolában kötelezően, az szintén szánalmas.

Ettől még vannak, akiknek van hozzá tehetségük, szeretik csinálni, ők járnak el aztán versenyszerűen úszni - és "miattuk" van lezárva a fél medence, mert ők edzenek.

Mondanám, hogy ott van a Balaton, Velencei-tó, de nem tudom, az úszni tudáshoz ez mennyire járul hozzá.

2019. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a többi ország még a magyarnál is kevesebbet fektet a vizisportba. Így könnyebb jónak lenni, még akkor is ha a körülmények nem tökéletesek.
2019. dec. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De miért pont a vízisportba fektetnek keveset?

Itt Angliában kétlem, hogy ne lenne pénz rá.

Az uszodák nem túl jók, az tény, voltam olyanban, ahol konkrétan úszni se lehetett , csak pancsolni.

2019. dec. 9. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert kevés ember kíváncsi rá. Angliában is a foci és a krikett a nyero.
2019. dec. 10. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt se kiváncsi rá senki, csak a versenyzők családja, amúgy a többi ember olimpiát stb is csak akkor nézi, ha előtte benne volt az újságban, hogy nézni kell mert xy majd érmet szerez.
2021. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!