Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balatoni horgászat kezdőknek,...

Balatoni horgászat kezdőknek, hogyan lehetséges? (bővvebben lent)

Figyelt kérdés
Haverommal szeretnénk egyszer egy balatoni horgászatot beiktatni, viszont nagyon nem vagyunk jártasak ebben a témában, kettőnk közül én horgásztam már a balatonon, és is csak a nyaralások során beiktatott kis időben. Nem keszegezés céljából, hanem pontyokat szeretnénk fogni, esélyt adni esetleg egykét termetesebb példánynak beköszönni. Ehhez úgy gondoltuk elengedhetetlen lenne a több nap. Nem rendelkezünk többszázezres, milliós tételekkel bíró horgászfelszereléssel (nincs csónakunk, etetőhajónk, stb.), feederbotokkal terveznénk ezt megvalósítani, illetve az etetést spombbal megoldani. Addig dobunk ameddig tudunk, jobb alternatívára jelenleg nincs ötletünk. Az északi partot vennék célba, ahol igazából ahogy néztem jóval korlátozottabbak a lehetőségek, mint a délin, csak hát a vízmélység. Google térképet tekintve láttam, és jártam is már ilyen helyen, ahol egyszer csak a semmi közepén lemegy egy út jobbra a parthoz, fás, dzsungelos, érintetlennek tűnő környezet és a nád között kis hidak vezetnek be stégekhez. Ilyen helyen pl. hogyan lehet horgászni? Gondolom nem úgy megy, hogy fogom magam odamegyek, aztán elkezdem, aki előbb odaér, az horgászik éppen az adott helyen. Továbbá tapasztalt embernek mi erről a véleménye? Érdemes lenne így nekivágnunk? Érhetnénk el így sikert? Esetleg hasznos tanács, amit lehetőségeinkhez mérten édemesebb lenne másképp csinálni?

2019. dec. 24. 23:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Elsöre is tanulmányozzátok a jövö évre érvényes balatoni jegy árakat erről itt van egy táblázat


[link]


Szerintem az lenne a legjobb hogy a horgászat elött 1-2 héttel a kiszemelt területet meg kellene látogatni érdeklödni ott a helyszinen horgászboltba vagy helyi pecásoknál a lehetőségekröl.

2019. dec. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!