Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha víz alatt úszásnál kevés a...

Ha víz alatt úszásnál kevés a levegő és kellemetlen, nem érdemes tovább lent maradni?

Figyelt kérdés

A tüdő kapacitásának fejlesztésére próbálok minél nagyobb távokat úszni víz alatt, azonban ha már kevés a levegő nagyon kellemetlen. Ilyenkor jobb feljönni. Viszont pont úgy lehet elvileg áttöréseket elérni, ha a határainkat próbáljuk kiterjeszteni. Szinkronúszók állítólag nem foglalkoznak vele, van-e levegő vagy nincs már, akkor is lent maradnak és tovább csinálják a gyakorlataikat, ez viszont nem lehet túl jó a szervezetnek.

Mi lenne hát a helyes? Hogy igyekezzek a tüdőkapacitást fejleszteni, de ne vigyem túlzásba?



2020. jan. 28. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Ilyen helyzetben, ha erőlteted, gyakorlatilag bármikor bekövetkezhet az eszméletvesztés... abban a pillanatban a szervezeted automatikusan megpróbál levegőt venni... és kész... halott vagy.

Ne szórakozz marhaságokkal... megvan ennek is a módja, keress rá, lehetőleg angolúl úvy sokkal több infót fogsz találni...

2020. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem vagyok mazochista, hogy ezzel kísérletezzek. Amikor kevés a levegő, feljövök egyből, nem szenvedek. De akkor mi a módja ennek? És a szinkronúszók hogy nem fulladnak meg?
2020. jan. 28. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nezz utana a szabadtüdős merülől edzésének, legzes technikáknak, vörösvérsejt szám növelés lehetőségeinek stb stb
2020. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja. Ahogy #1 és #3 írta. Még a YT-on is vannak olyan videók, amik ezt magyarázzák, csak nem árt hozzá, ha van angol tudás. Inkább freediver legyen a keresőszó vagy freediving
2020. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szinkronúszó vagyok, és mi, szinkronúszók is csak 45-50 mp-ig vagyunk a víz alatt, erre is megvan a technikánk. Szerintem először nézz meg videón egy ilyen technikát, és utána próbáld ki a víz alatt maradást úgy.
2021. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Világrekord azthiszem 33perc
2021. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6-os, az azert nem kicsit sok??
2021. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

De igen,m az brutálisan sok, főleg az én 120masodpercemhez képest, amit konkretan 5 ev gyakorlással ertem el, erre születni kell, és még úgy is egesz életben gyakorolni és fejleszteni... de amúgy mint mindenbenbitt is működnek csalások, doppingok...

Pl alacsony oxigén szintű helyen, pl hegyen edzel hetekig, akkor megemelkedig a vörösvérsejt számod, különböző légzögyakorlatokkal és vagy oxigénpalackkal + hiperventillálással feltöltheted megad a vered oxigénnel, így egy kezdő is ki tudja tolni a határait... de simán mindezek nelkül is ki lehet próbálni, mennyivel tovabb bírod ha előtte pl 1-2percen át hiperventillalsz...

Magyarul mely levegő lehetőleg szájon es orron át, aztán azt kipréseled gyorsan, újra mély levegő, kiprésel és ezt gyorsan (könnyű elajulni közben úgyhogy csak óvatosan a kísérletezgetéssel) .

Alapjáraton bírom 120másodpercig levegő nélkül, 2perc hiperventillálás után mozdulattlanul 210másodpercwt is össze tudok hozni, vagy tudok kb 70másodpercet úszni a víz alatt.

Egyszer pedig elájultam, es ha nincs bátyam lélekjelenléte, már nem pötyögnék itt.

2021. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6-ból nem maradt ki a tizedesvessző? xD amúgy az meg kevés is lehet a világrekordhoz... ha úgy van lent valaki víz alatt, hogy nem mocorog közben, úgy sok perc a világrekord, ugyanaz a búvár úgy is lent van perceket ha úszik is közben. Korok Fatima már 1 éve is tudott annyit, hogy KB 5 percet volt mozdulatlanul a víz alatt és 2,5 percen át volt víz alatt a mélymerülése közben (ami verseny is volt, és bár a mélység az eredmény, azért mégis csak kell nézni azon a merülésen is az időt is, hogy nincs-e túl régóta lent, meg abban is támpont az óra, hogy ideje-e visszafordulni)


#5 ezt is lehetségesnek tartom én is, hiszen az a sport meg pont rohαdt sok mozgásból áll a víz alatt, nehéz lenne abban percekig is kitartania egy levegővételnek

2021. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem az úszómaxom, hogy úszva mennyit voltam egy levegővel a víz alatt, még azután is csak 45mp volt, hogy már elértem a mozdulatlanul 200mp-et (3'20") (igaz, az még csak 1x volt eddig, viszont 3 perc az már többször is volt) ja és sose űztem ugyanezt hivatásosan, egyszerűen ilyen vagyok, hobbimmá vált a víz, és még jobban is szeretek a víz alatt úszni/lenni mint végig a színén maradni xD
2021. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!