Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mágnes horgászat? (Több lent)

Mágnes horgászat? (Több lent)

Figyelt kérdés

Néhány napja akadtam rá erre a különleges tevékenységre és egyből az őrültje lettem. A kérdés(ek) igazából a következők lennének:

1) Egy folyó vízre (Rába, nyugati folyók) illetve nem túl mély (max 5-8m mélységű) tóra milyen mágnest ajánlanátok?

2) Egy 180kg-os mágnessel mennyire lehet jó ,,kincseket" fogni?

3) Bárhol lehet legálisan horgászni, büntetés nélkül?

4) A kifogott tárgyak (legyen az horgászfelszerelés, bicska, kések, bicikli vagy tényleg bármi) azt meg lehet tartani vagy méhbe le lehet adni? Jó azt tudom, vagyis hallottam lőfegyver esetén a rendőrségnek szólni kell de ettől eltekintve a többit el lehet adni vagy lopásnak minősül?

A segítő válaszokat előre köszönöm!😉🙏🏻



2020. febr. 14. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A "kincsek" többnyire szemétnek minősíthető hulladékok, kukában végzik.

Olyan tárgyakat, amelyeket be lehet azonosítani, elvileg jelenteni kellene.

Más kérdés, hogy ki foglalkozik azzal, és megint másik, hogy mit is sikerül kihorgászni... egy rozsdás bicikli váz érték? Az sem gyakori fogás.

2020. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És mondjuk a kifogott hulladékot méhben lehet vinni?
2020. febr. 14. 19:23
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Elvileg viheted, gyakorlatilag nem viszed, mert nem éri meg.

Többnyire szó szerint a kukába kerülnek a kifogott "kincsek", de ennek a hobbinak nem is az a lényege, hogy hasznot hoz.

Van benne titokzatosság, mert nem tudhatod mit is fog a mágnes, a kifogott hulladékoktól pedig megszabadul a víz, lényegében környezetvédelmi tevékenység a mágneshorgászat, de az a legritkább, amikor valóban értékes fémet fog a mágnes.

A fémek oxidálódnak, a víz alatt még az üledék is roncsol, lehet értéke volt valamikor a kifogott fémnek, de csak volt...

Lehetnek ritka kivételek, de általában többe kerül az üzemanyag a legközelebbi MÉH telepig, mint amit az egész nap összehorgászott fémekért adnának.

Próbál ki nyugodtan, ha érdekel a tevékenység, de ne várj tőle anyagi haszonszerzést, nem arról szól

2020. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát nem is gondoltam hogy ebből tartom el magam. Engem a kíváncsiság hajt. Nagy értékeket valóban nem lehet vele fogni, persze vannak nagyon de nagyon ritka esetek is de arra nincs sok esély. Köszönöm a segítséget!
2020. febr. 14. 20:19
 5/14 anonim ***** válasza:
90%-ban kukoricakonzerves dobozt fogsz kiszedni, vagy villantót, wobblert. A vízben levő áramlatok szeretik összehordani ezeket 1 kupacba. Megjegyzem, egy jó nagy hármashoroggal és egy eléje rakott villantóval is ugyanúgy ki tudsz fogni mindent, sőt! ezzel az ólomtartalmú etetőkosarakat is. Villantó kell rá, különben rádfogják, hogy gereblyézed a halakat, miközben te csak a medret gereblyézed. Viszont ebben az esetben érvényes pecaengedélynek is kell lennie!
2020. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A mágneses módszer biztonságosabb engedély nélkül is lehet alkalmazni. Tehát én mindenképp a mágnesnél maradok. Még azzal vas, nikkel illetve kobalt tartalmú tárgy is vízfelszínre jön.
2020. febr. 15. 12:18
 7/14 anonim ***** válasza:

A hármas horgos módszer hatékonysága meg sem közelíti a mágnesét.

A horognak bele kell akadni a tárgyba, tehát hozzá kell érni, és olyan felületen, ahol meg is tud akadni, plusz meg is kell tartani azt, hogy kihúzd...

Ezzel szemben a mágnesnek elég a közelébe kerülni, a mágneses mező még az iszappal fedett fémet is meg tudja ragadni, és a mágnes erejétől is függően viszonylag nagy tárgyakat ki lehet húzni (pl szétrohadt mosógép).

A mágnesnek nem kell bele akadni a cuccba, elég, ha az mágnesezhető, horoggal vasmacskával többnyire hínárt, ágakat, kagyló héjat foghatsz, nem fémet, és előbb, vagy utóbb be is szakad.

2020. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos hármashorog egy 40-es damilon is iszonyú hatékony, tapasztalat. Nyilván vize válogatja, mit baxtak bele, de egy horgászvízen a mágnessel nem sokat fog kitermelni, esetleg csak a parti részen. Irgalmatlan sok beszakított fonottat szedtem ki etetőkosárral, ólommal.


De gondolkodtam már én is mágnesen, amikor nincs kapás, legalább azzal lehetne szórakozni.

2020. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Haver pont a rábából húzta ki a 80 millis aknavető gránátot. Ment a matek mi legyen. Ugye szabálysértés a kincskeresés. Végül szólt a rendőröknek, kicsit ráncolták a homlokukat, hogy csak úgy a földön találta, de végül nem lett semmi.
2020. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt mondják hogy a mágneshorgászat az legális.
2020. febr. 18. 05:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!