Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ebben az évben komolyabban...

Ebben az évben komolyabban szeretnék foglalkozni a bojlizással. Tanácstalan vagyok, hogy csónakot vegyek + motort, vagy etetőhajót. Tapasztalatok érdekelnének pro-kontra. Melyik lehet a célszerűbb?

Figyelt kérdés
Sokszor egyedül vagyok, árban nagyjából ugyanannyi lenne, etetőhajóból a panama speedy-t néztem ki, se halradart, se autopilotot nem akarok. Csónakból merevpadlós Barkot néztem, Mint Kota motorral.

2020. febr. 16. 14:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Minn kota 55 libra
2020. febr. 16. 14:45
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Jó-jó, de hol szeretnél horgászni? A csónak mindig többet ér, de a legtöbb tavon nem használhatod.

Etetőhajó kényelmes, de akadós pályán nem sokra mégy vele.

Halradar szerintem sem kell, egy mélységmérő viszont nagyon hasznos.


Egyáltalán mekkora távokat kívánsz meghorgászni? 100 méter alatt felesleges pénzköltés a felsoroltak /szerintem/

2020. febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Etetőhajó. Könnyebb a cipelése meg több helyen tudod használni. Csónakot alapból nem biztos, hogy engedik neked használni.
2020. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából az etetohajo kenyelmesebb.

De ha nincs radarod valtozatosabb medernel a gumicsonak ezerszer hasznosabb.

Egy tapogatoruddal nagyon jol le lehet tapogatni az aljzatot,melyseget csónakból.

Etetohajonal radar nelkul sajnos benne van, hogy novenyzetbe, vagy mely iszapba rakod bele a szereleket, es ugy nem nagyon lesz kapasod, ami elonyos meg a csonaknal hogy ra tudsz menni a halra farasztas kozben.

Etetohajot en maximum egy kavicsbanya tora vennek, ott is csak olyanra ahol mederviszonyok szinte mindenhol azonosak,nem nagyon van számottevő törés benne, az ilyen típusú "furdokadakba" igazabol hasonlo fogasi eselyek vannak , csonakkal/etetohajoval (de akar dobospecanal) is.

2020. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aztán mi köze van hozzá? Te most bojlizni akarsz, vagy nem tudod hova rakni a sok pénzed?
2020. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Eddig 5-8 hektáros tavakon horgásztam ahol az állások igazából majdnem egymást érték, nagyjából 100-130 méteres távolságokra húztuk be a szereléket. Az idei évtől nagyobb tavakra is ellátogatnék, nagyobb távolságokra horgásznék. Sok helyen tapasztaltam azt ,hogy a tó által biztosított csónak/ladik egy lélekvesztő gondola szintjén áll...számomra a biztonság is fontos. Ezek miatt gondoltam arra ,hogy beruháznék valamelyikre. Nincs sok bojlis ismerősöm, ezért tettem fel itt a kérdést, igaz információ hiányosan. Az utolsó válaszolónak üzenném ,hogy nincs sok pénzem, de nem dohányzom, nem iszom, nem vagyok költekező típus, de ha az is volnék..nem a te pénztárcádból hiányozna az elköltött forint.
2020. febr. 20. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Etető hajóra szavazok. A klasszikus bányatavakat meg tudod horgászni vele, a csomagtartóban is kényelmesen elfér.

A csónak igazi előnye akadós vagy csatorna szerü vizeken jön ki, illetve pergetésnél, ahol oda kell menni a hal fölé, mert nem tudsz gumihallal 100 métert dobni.

2020. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valakinek van tapasztalata etetőhajók terén, Delta vagy Panama?
2020. febr. 20. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!