Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » RSD vagy Velencei-tó? Hol...

RSD vagy Velencei-tó? Hol érdemes inkább horgászni?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz szólna, aki mindkét vizet ismeri. Szeretnék valamelyik helyre venni egy éves területi jegyet. Ősszel a velencei tóra jártam horgászni. Az RSD-n eddig egyszer voltam, túl nagy tapasztalatom nincs ott. Alapvetően feederezek (keszeg és kisebb pontyok a célhalak).

2020. febr. 23. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Rendszeresen horgászni ott érdemes, ahová könnyebb eljutni, illetve kisebbek a kiadások (úti költség stb)

Másik szempont, hogy te milyen vizeket kedvelsz jobban, és ott milyen lehetőségek közül választhatsz (pert, csónak, állandó hely, stb).

A Velencei-tó egy nagy állóvíz, a RSD folyó... sok tavi pecást ismerek, akik egyszerűen nem tudnak megbarátkozni a folyóvízi horgászattal (sodrás, uszadék, stb), igaz van olyan is, aki a tavakat nem kedveli.

2020. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az utazási idő ugyanannyi. Partról horgászom.
2020. febr. 24. 09:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a Velencei-tó vize sokkal tisztább mint az RSD folyóé, ezért jobb minőségű a hal húsa is. Ha mégis az RSD, akkor a főágon érdemes horgászni, sajnos a mellékágak nyárra kiszáradnak.
2020. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Nem tudom hol hallottad ezt, de tévedésben vagy! A mellékvizek akkor tudnának kiszáradni, ha kiszáradna az RSD. Az RSD pedig akkor, ha kiszáradna a Duna.

Az tény, hogy szárazság idején a Dunán vannak nagyon alacsony vízállások, amikor az RSD-be már nem tud gravitációs úton befolyni a víz, de ilyenkor a Kvassay-zsilipbe épített szivattyúkkal biztosítják az RSD és ezzel együtt a mellékvizek vízellátását. Szóval, kiszáradni egyelőre nem fognak.

Horgászat szempontjából nehéz eldönteni, hogy melyik a jobb. Talán az, ahol olyan helyet tudsz foglalni, ami kevésbé zsúfolt.

A Velencei-tavat annyira nem ismerem, de feltételezem, hogy nyáron nem sok meghorgászható helyet lehet találni a parton. Az RSD-ben már egy kicsit jobban otthon vagyok. Itt a legtöbb problémát a kenu, kajak és hasonló evezősök okozzák. Elég nagy forgalmat bonyolítanak és sokszor túl közel jönnek a parthoz, összeszedve a pecások zsinórjait. Ez állandó konfliktusokkal jár. Mindezek mellett kevés a nyitott partszakasz és szezonban hamar elfoglalják a frekventáltabb helyeket.Persze ha nyaralóba, vagy saját/bérelt stégre mész, akkor ezzel nincs gond.

Szerintem még próbálj rá többször ezekre a vizekre napijegyekkel és utána könnyebb lesz a döntés.

2020. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"4. Elnézést kérek, előző írásomat az RSD mellékvízének csak egy bizonyos részére értettem. Ócsa település alatti rész nyáron igenis kiszárad, ócsai lápos védett erdő javára nem nyitják meg az erdőben lévő kisebb zsilipet, amitől az alatti mellékági részek sajnos kiszáradnak.
2020. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

Itt horgászvizekről van szó, amikről te beszélsz Ócsánál, azok időszakos árkok, belvízelvezető csatornák. Horgászati jelentőségük nincsen.

Az RSD-nek csak Pest megyén belül több mint 60 km hosszú, komoly horgászati lehetőségeket nyújtó mellékvíz rendszere van. Ilyen csatornák pl. a DTCS, DVCS, Dömsödi övcsatorna, 30-as csatorna, stb.. Ezek a vizek egész évben eredményesen horgászhatók, nem véletlenül lehet külön mellékvizek engedélyt is váltani rájuk.

Legközelebb fogalmazd meg pontosabban a válaszod és akkor nem lesz félreértés!

Görbüljön! :)

2020. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, az #5-ös válaszolónak írtam!
2020. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre maradok a Velencei-tónál, de időnként próbálgatom az RSD-t is.
2020. febr. 29. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!