Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy 390cm-es távdobó feeder...

Egy 390cm-es távdobó feeder bothoz ideális választás lenne az okuma longbow xt baitfeeder lbxt-640?

Figyelt kérdés
Legfőképpen a méret tekintete miatt kérdezem de azt is szeretném tudni mi a véleményetek az orsóról.

2020. ápr. 15. 09:48
 1/5 Csabeszmester ***** válasza:
Hali! A 40-es kicsi lessz a 390 cm-es feederedhez. Nekem is van ugyanez a Longbow orsó és azt kell mondjam hogy a 360-as feedereimhez is keveselltem méretileg. A 3m-es vagy 3.30-asokkal viszont patentül muzsikál nálam. Alapvetően meg vagyok vele elégedve,közeli methodos vagy folyami hosszúelőkés keszegezéshez bőven elég. Az 50-es Longbownak sem valami széles a dobja de jobban passzol a 390-es feederhez.
2020. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy bottal akkor lehet megfelelően dobni, ha megvan

a bot egyensúlya, ahhoz pedig egy megfelelő orsó kell.

Egy 390 es botnál ehhez minimum 50 es orsót fel kell tenni. Na most még ha távdobásról is beszélünk, akkor

oda mindenképpen egy nagyobb dobbal rendelkező orsó kellene, mivel arról könnyebben forog le dobásnál a zsinór. Ezek alapján 60 as 65 ös orsó minimum kell.

2020. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a választ! Akkor szerintem az 5500-as méretet fogom választani. Az lenne még a kérdésem hogy ha kevesebb damilt teszünk fel az orsóra az gátolja a dobásunkat? Mert az 5500-asra 300 méter 0.30 as damil megy, és nem lenne baj ha csak 300 méter 0.25-öst teszek fel? Plusz 10 méter dobóelőke.
2020. ápr. 16. 09:11
 4/5 anonim válasza:
Szerintem nem is kell 300 méter vadiúj damilt feltenni. Nekem alul általában régebbi damilom van. A dobot érdemes normálisan feltölteni, a dobás távolságát ez nem kis mértékben befolyásolja. ( annál jobban tudja a dob széle a gyűrűk közé " lökni a zsinórt", annál nagyobb sebességgel tud a gyűrűben felpörögni a zsinór, és annál nagyobb lesz a távolság.
2020. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha nagyot akarsz dobbi 0.25-el nem fogsz tudni. 0,20-as elég lesz
2020. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!