Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kell horgászatnál...

Hogyan kell horgászatnál beakasztani és fárasztani?

Figyelt kérdés

2 Nagyobb hal is a horgomra akadt az elmúlt hetek során, azonban sajnos mindkettő rövid időn belül leakadt a horogról. Feeder botot használok, azonban kicsi a hely és több bottal horgászunk (haverok és én) ezért teszek a damilra egy karika kapásjelzőt, emiatt nem merőlegesen a vízzel van kitámasztva.

Amit csinálok: Meglátom hogy teljesen felcsapja a kapásjelzőt a bot testéig berántok határozottan, a féken gyengítek egy kicsit, párat tekerek és leakad. Nem hiszem, hogy kicsi a horog, mert 6-os méretűt használok. A szerelékkel lehet a gond? (sima ütköző-feeder etetőkosár-fekete golyó- forgókapocs-9cm hosszú fonott horogelőke és arra a horog.

A főzsinor 0,25-ös monofil. (Frenetic HQ feeder)

Nem hiszem, hogy a szerelék hibás lenne, mivel egy szép csukát is partra segítettem vele (kukoricával)... :D

Mi lehet a baj? Szimplán szerencsétlen voltam, orsó van rosszul beállítva, vagy a technikám rossz?

Minden segítséget köszönök!



2020. aug. 13. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Egy gyengén megakasztott halat is szákba lehet terelni ha jó a technikád meg a fékbeállításod. De nálad valószínűleg egyik sincs a toppon. Lehet vissza kéne menni az alapokhoz, előbb kicsit spiccbottal úszózni meg ilyenek hogy az alapokat elsajátítsd.
2020. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából 8 éves korom óta horgászom...most vagyok 20 éves, azonban volt egy jó 6-8 éves kihagyásom és sokat felejtettem ez idő alatt. Szóval azt nem mondanám, hogy az alapok nincsenek meg, csak vissza kell rázódnom
2020. aug. 13. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:
22%

Amikor csak finnyásan eszik a hal, megtörténhet, higy sorozatban fordulnak le a horogról.

Lehet kisérletezni horog cserével, talán egy más kiállású horog jobban beválik, de nem biztos.

A féken akkor kell lazítani, ha az indokolt, de egy laza fék miatt nem kellene, hogy lemaradjon a hal, ha a zsinór nem lazul be (belazult zsinór fárasztási hiba)

2020. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!