Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nem tudok halat fogni, ez...

Nem tudok halat fogni, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
1 hónapja már nem fogtam egy darab értékelhető halat sem. Rendszeresen járok le horgászni, de sose jön össze semmi mostanában. Manapság a Dunán szoktam horgászni, ugyanis a tavakban, öblökben már abszolút semmi halat nem fogtam, vagy csak nagyon elvétve. Mostmár a pergtéssel is próbálkozok, viszont még azzal sem fogtam semmit. Ez miért lehet? Balszerencse? Pedig a végszerelékeim, etetőanyagaim, csalijaim jól vannak összeállítva, jó helyeken horgászok, csinálok alapozó etetést, próbálkozok reggel,délután,este,éjszaka de sosem jön össze.

2020. szept. 30. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Egyik kérdés, hogy jó helyen keresed-e a halakat.

Folyókon előfordul, hogy viszonylag nagy terület üres, nincs ott számottevő mennyiségben hal.

A másik kérdés, hogy egyáltalán lehet-e halat fogni abban az időszakban, amikor te horgászol.

Mások fognak halat, vagy ők sem? ... ha igen, ők mikor, hol, és mivel?


Én nem a Dunán horgászom, de kb egy hónapja nem is vittem ki botot... kimegyek, megnézem az ismerősöket, lényegében senki nem fog értelmes halat.

Arra nincs válaszom, hogy miért, de nem esznek hetek óta.

A Dunán lehet más a helyzet, ki kell próbálni más időpontokban (sötétben?), vagy másik helyen, de mindenek előtt információt gyűjteni, másoknál van-e eredmény.

2020. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Pergetni nem sok értelme van itthon általában. Ragadozó hal alig van a vizekben, az a néhány meg vígan el van az ezüstkárászokon.
2020. szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Aki a horgászatot a szerencse-balszerencse irányából közelíti meg, az sohasem lesz igazán eredményes.Hosszútávon az a horgász ér el kimagasló eredményeket a halfogásban aki mindent tudatosan csinál. Idáig persze el kell jutni, most természetes vizekről beszélve(a halastavi pecát semmibe nem nézem) azt mondom, hogy ez kb.10-15 év, hogy nagyon képben legyél a dolgokat illetően. Kell, hogy legyen egy kb. 10 folyamkilométernyi szakasz amit teljesen feltérképezel, ahol szinte minden követ ismerni kell.Rá kell próbálni a helyekre különböző vízállásoknál,napszakoknál, hogy melyik placc mikor mit tud adni. Évszakfüggő is a dolog, vannak helyzetek amikor bizonyos helyeken tömegével jelenik meg a hal. Ezeket meg kell jegyezni, ezekre a mintákra lehet építeni hosszú távon.Rengeteg időt bele kell tenni, erre pedig az képes akiben ott van az ösztönös kíváncsiság, meg akarja érteni a vizet.A hal gyakran a horgász lába előtt van, de sokan teljesen vakok a dologhoz,nincs kapcsolatuk a természettel, nem veszik észre a jeleket.A felszerelésüktől,drága kacatoktól várják a csodát aztán csodálkoznak, hogy miért csak az átlaghalakból tudnak csipegetni.Biztos lehetsz benne, hogy amíg te betlizni jártál le a folyóra addig néhány rutinos kollégád folyamatosan rommá fogta magát valahol máshol. Persze ők-ahogyan én is-elég rutinosak ahhoz is hogy más erről ne tudjon.Úgyhogy ha eredményt akarsz,komoly halakat, komoly mennyiségben akkor tedd bele a kilométert a dologba.A felfedezés izgalma, varázsa talán a legjobb dolog az egész horgászatban.
2020. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha van hal, van hal, ha nincs akkor nincs.
2020. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak "betli" van, akkor valamit mégsem jól csinálsz. Nem tudom, melyik Duna szakaszra jársz, de le kell nézni gyakrabban bot nélkül is, kikémlelni, hogy hol lógatnak a rutinos pecások.

Én a Komárom-Ipoly szakaszon kezdtem el, tök kezdőként úsztatni. Azt látom, hogy ezen a szakaszon nagyhalazni csak fenekezve érdemes. Megfigyeltem, hogy az a néhány úszós hol dobál, és amikor lementem bottal azokat a helyeket dobáltam meg. Szimpla kenyeres etetéssel 5-ből 3 alkalommal jött a paduc. Volt hogy csontira, volt hogy kenyérre.

2020. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!