Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gyárilag rövid horgászbot...

Gyárilag rövid horgászbot tartó rod pod-ot házibarkáccsal meg lehet toldani/hosszabbítani?

Figyelt kérdés
Idén újítottam a horgászfelszerelésemen, vettem egy bottartó rod pod-ot, a legolcsóbb ötezer körüliről lebeszéltek, azt mondták hogy instabil. Ezért vettem hétezrest. Stabilnak stabil és látszólag elég hosszúnak tűnt, de sajnos 3,6m es bojlis botokhoz nagyon rövid, illetve szűkösen rá lehet tenni, de nagyon lelóg. Tervezem hogy valahogy megtoldanám az egyik részét, de akkor lehet hogy elveszítené stabil tartását. Kérdésem hogy próbáljak barkácsolni, vagy használjam egy ideig, vagy adjam el?

2020. okt. 15. 14:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Ehhez kapcsolódó kérdésem hogy milyen árkategóriában találok 3,6m bojlis botokra megfelelő hosszúságú, de a szállítása végett rövidre összecsukható, stabil bottartó rod pod-ot?
2020. okt. 15. 14:28
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Nézd meg a Dolphin Bronx-át. Nekem még a "régi" van, szerintem tökéletes. De vidd magaddal a botodat, vagy ha gondolod lemérem a távot.


Én amúgy kißasztam belőle azt a két összekötő buzzmarhaságot, hisz csak 2 botot lehet úgyis használni. A bal oldali lejjebb van engedve, a jobb oldali meg fel van emelve annyira, hogy ne érjen hozzá a hosszanti összekötőhöz a hajtókar. 3000-es orsó simán elfér ott is. Semmi, de semmi értelme nincs neki, annyival is könnyebb a cuccos és sokkal de sokkal könnyebb pakolászni!

De ha eleve 5 centivel messzebb rakták volna a két bottartót egymástól, bármit rá lehetne tenni. Dehát hülyék csinálják meg értelmetlenül.

Így csak kihúzom a rudakat, összehajtom a lábakat és mellédugdosom a hosszantira ráhúzott 4db hajgumihoz a kapásjelzőt.. A vászontokjába még 2db háromlábú decathlonos széket is bele lehet dugdosni.

Meg lehetne ezt normálisan is csinálni, nem kellene hozzá sok, de úgyse fogják. ez meg 13-14eFt, de egy fillérrel se adnék ki több pénzt ilyesmiért.


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=IdPiOlvE-i0


Egyébként meg azon filózz, hogy nem lenne-e egyszerűbb egy lidliben vett akkumulátoros fúrógépet vinni egy 6-os hosszabb falfúróval, és leszúrni 2db sima bottartót, ha kézel nem megy mert pl kavicsos-cserepes-szárazagyagos... És még a kaját is meg tudod vele keverni!

2020. okt. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Házibarkácskodást felejtsd el, add el úgy ahogy van és vegyél egy fúrógépet :) vagy egy normális méretűt a botjaidhoz.


A fúrógép a jó választás egyébként, sokkal sokoldalúbb és sokkal kevesebb helyet foglal el, meg lehet, hogy van is otthon. Csak nekem későn jutott eszembe, amikor rájöttem mennyi nyűg tud lenni ez a rodpodhülyeség, de már marad, ha megvettem, viszont célszerű kikötni, nehogy véletlenül berántsa a nagyponty...

2020. okt. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!