Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszás mint edzés? Milyen terv...

Úszás mint edzés? Milyen terv alapján, van valami jó applikáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az egyetem biztosít egy negyed órára lévő uszodába ingyenes úszóbérletet.


Szeretném kihasználni a lehetőséget, mivel van, hogy 2-3 órás szüneteim vannak, illetve korábban végzek a sulival, és erősíteni szeretnék.


A kondi nem vonzó, futni utálok, úszni meg tudok, csak nem megbízhatóan (szabad vizekben) és kitartóan. Ezért is szeretném ezt fejleszteni.


Szerintetek hogyan fogjak bele, mit várjak el magamtól az első héten és a huszadik héten?


Van erre valami app, ami kihívás szerűen megköveteli a dolgokat? Vagy legalább bejegyezhetem, hogy x napon hány métert úsztam.


Szerintetek először időre ússzak, vagy mennyiségre? (Pl úszni 1 óráig vagy úszni x kört)



2020. okt. 17. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte ússz, amennyi jól esik, utána terhelheted magad jobban is.
2020. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Melyik egyetem ilyen jó fej?


Egyébként én is nem régen kezdtem, sajnos nincs hozzá terv, csak igyekszem mindig picit többet úszni, kevesebb pihenővel.

2020. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek 😊

Állatorvostudományi Egyetem ez a jófej egyetem :)

2020. okt. 20. 18:09
 4/12 anonim válasza:
Oh de jó. Én is járok úszni, a tüske csarnokba. Nektek hova szól?
2020. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
BVSC-be :)
2020. okt. 21. 13:07
 6/12 anonim válasza:
100%

Szia! hát app az biztos van, sztem a sportappok többségében is van úszás, de ehhez nem értek.

sztem mindenképpen hosszra ússz, ne időre, de figyeld az időt is. (összesen).

érdemes mondjuk fordulónként számolni vagy csoportonként egy gyors, egy hát egy mell oda vissza = 3 hoszz.

Azt érdemes még megpróbálni, hogy ne csak mellúszásban, hanem gyorson háton is! Ha nem megy annyira, akkor előbb csak rövidebbet, és itt már lehet is fejlődni utána :-). A teljes távot is érdemes fokozatosan, meglátod mennyire fáradsz el először, aztán hozzátehetsz még (persze függ attól is mennyi időd van) - 1.5-2 km már nem rossz sztem. (40-60perc).

hajrá, az úszás nagyon jó sport,

én is az egyetemi ingyenúszásnál szoktam rá és azóta is járok (30 éve) :-)

2020. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

#5

Kár, én tüske csarnok. Csak egyedül járni unalmas kicsit néha.

2020. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os, ez így nagy segítség :)


7-es, tudom, én is örültem volna, ha egy helyre :/

2020. okt. 21. 17:01
 9/12 A kérdező kommentje:

40 perc alatt 550 méter sikerült.


Tudom, kicsit alacsony, de szerintem kezdőként nem olyan rossz. Főleg állóképességemet szeretném javítani (és itt legalább nem zihálok, hiszen csukva tartom a szám) meg izmosodni és a zsírt ledolgozni.


A legtöbb hossz mellúszás volt, negyede kb háton gyorsúszás volt, illetve volt egy-két olyan hossz, ahol háton úsztam, de a kezeimet nem használtam.


Nem tudom ez minek minősül, anno kisiskolásként ilyet is kértek tőlünk az usziban.


A női öltöző kabinosa valami cukorfalat egy néni mindenben segített nekem eligazodni :)

2020. okt. 29. 15:36
 10/12 anonim ***** válasza:

550 kezdesnek nem rossz.

En gimiben kezdtem kijarni hetente 2x, 2500-3000 metert usztam atlagban, h meg beerjek par orara is azert. 5500 volt a rekordom egy vasarnap, de nagyon kidoglottem tole. Azota se usztam le annyit egyszerre😒 Ez meg 50 meteres medenceben volt, ott konnyebb sokat uszni mert nem kell mindig fordulgatni.

2021. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!