Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok. Gyerekkoromban...

Cater kérdése:

Horgászok. Gyerekkoromban (15-16)évesen volt horgászengedélyem és tsa-i de abbahagytam.(Itt kint aktivan horgászok persze.)Most viszont gondolkodok rajta hogy újra elkezdek othon(Mo-n) horgászni. Szerintetek újra kellene vizsgázni ? Görbüljön.

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 12:36
 1/6 anonim válasza:
10%
Ha egyszer megcsináltad a horgászvizsgát itthon, akkor tök mindegy, hogy hány éve nem horgászol, bármikor válthatsz engedélyt, nem kell újra vizsgázni.
2020. okt. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Abban az esetben, ha nem tudod bizonyítani semivel, hogy volt már horgivizsgád.

Egyébként meg nemtökmindgey? Ígyis-úgyis ki kell váltani azt a szar horgászkártyát, ha vizsgázol, ha nem. A vizsgának nincs külön költsége. Az meg nagyon nem árt, hogy felfrissítsd a tudásodat, mert kissé megváltozott minden. Nem jó beszopni.

2020. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es.Azt hallotam hogy megváltozott minden. Ahogy hallom, olvasgatom a nagyon hülyének nézik azt a kevés horgászt aki van.(Napijegyárak az égben , anno én még 500Ft ért horgásztam, meg kell vennia kifogott halat,5kg feletit nem lehet elhozni stb...) Ne vegye sértésnek senki de,azt biztos hogy engenem nem fognak madárnak nézni, inkább eladom a felszerelést mert nekem nem ér meg egy kg hal 5-10 ezert Ft.
2020. okt. 19. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne erőltesd. A tavak folyók kihaltak. Max a mesterséges tavakban lehet fogni valamit ahol túl van telepítve meg etetve a ponty meg a kárász.
2020. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen újrakezdő vagyok. Főleg a Dunára és egy két holtágára járogatok. Azt látom ,hogy hiába tisztább a víz a 20-25 évvel ez előtthöz képest, más dologban is megváltoztak a vizek.

Suhanc koromban sokkal többet fogtak az akkori öregek, pedig a feeder sehol se volt, se a bolognaik. Nem kellett egész napokat a parton lógatni, pár óra alatt is volt értékelhető kapás.


Most meg már a holtágak régi fogós helyeit is kiépítik, mini yachtok jönnek mennek mint fing a gatyában.


Idén ritka volt a jó vízállás, nagyon ki kellett fogni. Ahol régen partról jöttek mindenféle keszegek, paducok, idén csak a paduc jött.

Rohadásig van a Duna gébbel, úsztatni nem is tudtam gébfogás nélkül.

Párszor levittem a fenekező botot a nagydunára, de csak a nullázás. Pedig tonnaszámra nyomták a holtágba tavasszal a potykát, én nem tudom, miaszart esznek , de csak nulláztam. Az is lehet, hogy a profik, akik reggeltől estig kinn vannak, már megtizedelték ezt az állományt is, nem tudom... El is ment a kedvem, talán jövőre veszek egy feeder motyót, hátha.

Tóra én nem megyek, egy vicc, ami itt a környékünkön megy. Tele vannak nagy benga, szétszurkált szájú pontyokkal, ha haza akarsz vinni, dobálhatod vissza az 5 kiló fölöttieket, míg elég kicsi nem jön. Van olyan lavór, ahol 3 rugóért még egy keszeget se vihetsz haza!

Úgy látom, hogy lehet fogni vad vizeken is, de akkor nagyon időben kell menni, és rá kell szánni a napot. A régimódi reggel kiszaladok a Dunára, meg a random alkonyatkor leugrások már simán lehetnek betlik.

2020. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5/5:Én is a Dunára készülök ( Dunaföldvár-Paks részén) ahogy látom a horgásztó tulajdonosoknak ( ne vegye sértésnek senki) a nagyhalal pózolos, like vadászok viszik a nagy pénzt ( és még azt mondják hogy szegénység van otthon) és a többi nem számít.
2020. okt. 27. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!