Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nagy Dunára milyen fenekező...

Nagy Dunára milyen fenekező botot vegyek?

Figyelt kérdés

Újrakezdő horgász vagyok, egy szezont úsztattam a kisfiammal, de a sok gubanc miatt kipróbáltuk a fenekezést egy kis 3m-es 150g-s bottal, sima bordáskosárral. Felturbóztam 90g-ig, de nem állt meg a mederben, persze semmit nem fogtunk.:)

Arra gondoltam, hogy jövőre átállnánk a fenekezésre, kicsit jobban átgondolva a technikát. Olvastam sok helyen, hogy élő Dunára kevés a 150g-s feeder kosár. Szétnéztem a 150g feletti feeder botok között, de kicsit soknak találom az árakat. Viszont 200g-s surf botot már 10000 Ft körül lehet kapni, és bojlisból is akad hasonló áron 3lb-s, amivel ha jól tudom, már a 200-as kosarat is be lehet dobni 20-30m-re.

Ezek a surfök és bojlisok mennyire jeleznek mondjuk egy paduc kapást, ha egy durvább feeder szereléket teszek rájuk? Vagy inkább szánjam rá még azt a plusz tízest-párban vennék botot-, és vegyek egy 150-est, aztán keressek lassabb helyeket? Nem vagyok feeder-függő, nincs is benne tapasztalatom, de jó lenne, ha a kissrác is tudna fogni jövőre néhány paducot, nem csak bogoznánk a parton. Tehát a hagyományos fenekezős megoldás is érdekel, ha ki tudjuk váltani vele az úsztatást. Köszi a válaszokat, megy a zöld kéz.



2020. nov. 19. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Ajánlok egy facebook csoportot neked, "Dunai horgászok "

itt kapsz ötleteket és talán még horgászhelyeket is

ajánlanak, mert a Dunai horgászat egyik legfontosabb pontja

a hely megválasztása!

2020. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Háát,izé... válasza:
20%

Amúgy az általad említett két bot teljesen alkalmatlan erre a célra, távdobásra valók, a kapást nem lehet látni a spiccükön, annyira vastagok.

A nyílt vízen ne akarj horgászni, mindent elsodor, az öblök, kikötők befolyásánál próbáljátok, ahol az álló víz keveredik/találkozik a folyó vízzel. Elég kb.15 méterre dobni az ilyen helyen,csontival, finom végszerelékkel. 25ös főzsinór, 20-22es előke 80 cm hosszú, 10-12es horog kezdésre. Botból elég a 3,3 méteres, pl. az Arno intruder feeder, nem is drága, és bírja a strapát.

2020. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

Ne kapkodd el a bot választást, van időd tavaszig, nézz meg sok videót a dunai pecázásokról, nem használnak ott erősebb felszerelést, mint amit te gyengének gondolsz.

Folyóvízen nem lehet sodrásban távolra horgászni, egy 150 gramm dobósúlyú feeder bőven elég oda is, a horgászhelyet, és a távolságot kell jól megválasztani.


https://www.youtube.com/channel/UCunLoBlzN13BmQK9mAE90rw/vid..

Felvidéki horgászok (ha furcsállanád a beszédjüket), nem profik, nem céges termékeket reklámoznak, olykor bakiznak, hibáznak is, a felszerelésüket érdemes megnézni, feeder botokkal horgásznak, nem dióverőnek való karókkal.

2020. nov. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Közben beléptem a dunai horgászok fb-csoportba. Ott azért eléggé a keményebb 250g-s river feedereket ajánlják, amire most még nem ruháznék be.

Az Edinkáék videóit szeretem, nem is figyeltem, hogy mekkora botokkal dobálnak. Pont az északi szakaszra mennék én is, és a napokban végigjártam egy nagyobb szakaszt. Találtam néhány tagoltabb, lassuló részt, visszaforgót is a mostani vízállás mellett. Jövőre kipróbáljuk. Lehet, hogy ez az Edinka-féle csúszó ólmos technika lesz a nyerő, esetleg gombócos etetéssel. De megrendeltem egy 180g-s olcsóbb feeder botot is, ahol megáll a 150-es kosár, odáig dobok legfeljebb. Kösz mégegyszer!

2020. nov. 21. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!