Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik method csaligyártó a...

Melyik method csaligyártó a legjobb szerintetek, aki figyel a tápértékre?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam, hogy a hal sokszor a színe miatt egyből szinte ráugrik a csalira, és kiköpi, mert nen tetszik neki. Ami saját készítésű (még csak kerti tóban tesztelve kis halakon), ugyan akkor, ugyan ott, nem köpi ki, mert van beltartalma. Van olyan csaligyártó, aki popupnál, vagy waftersnél figyel a beltartalomra, az arányokra? Mert amiket én láttam, olyan aprószemcsés anyagokból állnak, hogy a lebegtető anyagon kívül rengeteg aroma, valami kis kitöltő liszt lehet benne, de szerintem például fehérje nem. Van olyan gyártó, aki ezek alapján készíti a csalijait?

#bojli #Method #popup #Wafters #Horgászmárka #Minibojli
2021. jan. 18. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

A kérdés megválaszolásához össze kellene szedni a piacon lévő csalikat, és elvinni egy laboratóriumba kielemezni, és még akkor se biztos, hogy okosabbak lennénk.

Néhány csalira rákóstoltam az évek alatt, és többségükre az a jellemző, hogy aromázott, de íztelen.

Sőt az utóbbi években a békés halak horgászatában is sláger lett a plasztik csali, ami ehetetlen, mégis fognak vele halat.

Hungarocell golyó, gumi kukorica, stb... a horgászatban nem az a lényeg, hogy lenyelje a hal a csalit, csak vegye a szájába.

Sok versenyhorgász állítja, hogy nem az íz a lényeg, hanem a szín.

Azzal viszont nem hiszem, hogy rontanának a csalin, ha íze is lenne... csak akkor nem 5 forintból állítanának elő egy ezer forintért eladott 20 grammos wafters-t, hanem bele kerülne 20 forintba is :-)

2021. jan. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, a műanyag csalik érdekesek, hogy azok is működnek, és mint írtam, a lis tavi megfigyelésből is az derült ki, hogy a szín számít, mikor ráhajzanak, nem szagolgatják, de elég hamar kiköpik, lehet, hogy nem is lájuk a kapást, úgyhogy gondoltam, tennék egy próbát, ha valaki ismer ilyen csalit.
2021. jan. 19. 08:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként melyik csali az, ahol éreztél valami ízt is?
2021. jan. 19. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!