Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyire gyakori a mágneshorgá...

Mennyire gyakori a mágneshorgászatnál, hogy bombát, gránátot találnak?

Figyelt kérdés
Érdekel ez a hobbi, és kicsit megijesztett, hogy bármikor kifoghatok ilyet. Gondolom ez inkább a nagyobb városokra jellemző, meg a Dunára. Kinek milyen tapasztalatai vannak?

2021. jún. 25. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a bomba a problémás hanem a fegyverek. Azokat rendszeresen lehet találni ugye a "folyóba patakba eldobjuk a pisztolyt/puskát bűntény után" dolog pár száz éve elég népszerű és szinte bárhol lehet kifogni, és olyankor rendőrt hívni, vallomást tenni stb elég időigényes.
2021. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én egy gránáttól jobban tartok, kihúzom és akkor robban?


Igen azt is le kell adni, olyankor mit kérdeznek? Mit kell bizonyitani?

2021. jún. 26. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmondani miért voltál ott éh hogy hogyan találtad aztán ha valami balhés ügyhöz köthető akkor ugyanezt tucatnyi alkalommal elmesélni különböző helyeken. Bombát értelemszerűet ott találsz ahol bombáztak. Ennek érdemes utána nézni.
2021. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Igen azt is le kell adni"

Kezdjük azzal, hogy nálad ilyesmi egy másodpercig sem lehet, így le sem adhatod.

2021. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez a legnagyobb problémám a mágnesezéssel. Fiatal gyerekek járják a folyókat, dobálják a mágnest, mint bolond a mákot.Az a baj ezzel, hogy pl. a Dunán a gázlók környékén, átkeléseken, ahol átvonult a front, elég sok a kilőtt, de fel nem robbant akna, gránát. Szóval nem igazán a bombáktól kell tartani.

Ezek lehetnek annyira instabilak, hogy cibálásra elműködnek, és akkor repül a srapnel, ami nem nézi, barát vagy, vagy ellenség.

De teszem azt, ha egy géppuska lövedéket találnék, mit tudok vele kezdeni? Befogom a satuba, és kifeszegetem a magot, hogy dísztárgyat csináljak belőle? Pár éve volt ilyen próbálkozó valami nagyobb lövedékkel,hát vele együtt repült a sufni a pcsába.

Oké, hívjuk a rendőrt, ahogy a videós gyerekek. Kb.1-2 óra, mire kiérnek, jó esetben visszakapod a 15000 Forintos szetted. A sokadik alkalommal feltételezhetően megunja az ember a procedúrát, és inkább óvatosan visszadobja a vízbe, vagy elkaparja a parton a kis ásóval. Úgy vagyok vele, hogy ami 80 év alatt félig elrohadt, az 80 év múlva teljesen el fog, addig nem kéne bolygatni az ilyen környékeket.

2021. jún. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én fémkeresőzésnél találtam szovjet F2es gránáthüvelyeket. Ki volt rohadva a belsejük, vagy nem tudom, tényleg csak a shell maradt belőle, ami üres, bele lehet nyúlni stb. Hazavittem őket és polcomon vannak.
2021. júl. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!