Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lehet esély arra, hogy idővel...

Lehet esély arra, hogy idővel normál tempóban fogok tudni úszni?

Figyelt kérdés

40 éves vagyok, most kezdtem el hobbi szinten úszni, viszont egyelőre csak olyan tempóban megy, mint a nálam még egyszer ennyivel idősebbeknek. Az izmaim kötöttek, erősen féloldalas vagyok, és egyéb kisebb ortopédiai problémáim is vannak. A járásom is sokkal lassabb, mint átlagban a korombelieknek.

Lehetnek ezek a "nyugdíjas" tempó okai, és javíthat "rajtam" valamit a rendszeres úszás?


2021. júl. 22. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Idővel javulni fog a helyzet, de ez egy hosszabb folyamat lesz. Az úszást érdemes lenne kiegészíteni rendszeres nyújtással (a neten is sok jó gyakorlatot találsz).
2021. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A vírus előtt jártam különféle aerobik edzésekre, persze, minden problémámat ismertettem az edzőkkel, és ehhez mérten edzettem. Egyes gyakorlatoknak csak a könnyített verzióját javasolták. Itthon is tornázgatok néha, amikor eszembe jut, és a nyújtásra is nagy hangsúlyt fektetek.

2021. júl. 22. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:

#2


Akkor tudod, mit kell tenned. Lassú víz partot mos, jó munkát kívánok.

2021. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A tornával kapcsolatban tudom, de az úszás jótékony hatásai még ismeretlenek számomra.

Köszönöm!

2021. júl. 22. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!