Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szeret valaki horgászni?

Szeret valaki horgászni?

Figyelt kérdés
Merre szoktatok, milyen halakra?

2021. aug. 21. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Gyerek koromban szerettem, de néhány év után meguntam. 10-15 éves koromig aktívan műveltem.

Balaton, Kis-Balaton, Folyók, Nagyobb patakok, Tavak, Víztározók ezekben horgásztam. Többnyire békés halakra.

Legnagyobb halak amiket fogtam: 2 kilós ezüstkárász, 2.5 balin, 3 kilós csuka, 3 kilós dévérkeszeg (talán erre vagyok a legbüszkébb), 4 kilós ponty (ez nem túl nagy), több 5-6 kilós valamint egy 9 kilós amúr. Valamint még kisebb harcsák 1-3 kiló közöttiek.

Egy nagy harcsát mondjuk szerettem volna, bár szerintem esélytelen lett volna kifogni, most meg már nem érdekel. :)

2021. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem nemrég jött meg a kedvem újra horgászni, és nemsokára újra megtehetem :) én régen főleg békés halakra horgásztam, legnagyobb halam egy 9,9 kilós ponty volt.
2021. aug. 21. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Elég sokan szerethetnek horgászni (köztük én is) mivel már több mint félmillió regisztrált pecás van hazánkban.

Számomra a horgászat kikapcsolódás, feltöltődés, pihenés és nem feltétlenül a halfogásról szól. Elég, hogy kint vagyok a természetben, távol a város zajától, ha meg halat is fogok közben, az a ráadás :)

Ennek megfelelően szinte kizárólag vadvizeken, csatornákon, Duna, Tisza, Kőrösök és hasonló keveset látogatott helyeken lógatok.

Ritkán a Balaton is beugrik, de csak szezonon kívül és csónakból vagy stégről. Általában több napra megyek és bizony előfordul, hogy nem lesz vizes a haltartóm :)

Nekem ez nem számít különösebben, de sosem hagyom ki a pirkadatot. Semmihez sem fogható élmény a Balaton közepén egyedül ülve nézni a napfelkeltét, miközben körülötted éled a víz. Fröccsennek a kishalak, rabolnak a balinok, récék és hattyúk úszkálnak, sirályok vijjognak bánatosan és még sorolhatnám a természet csodáit, amiért érdemes elmenni horgászni. Mindezek mellett megküzdeni egy 10 kiló fölötti ponttyal vagy amurral leírhatatlan élmény és a vadvizeken sokszor a halak nyerik a meccset.

Nekem erről szól a horgászat, ezért szeretem.

2021. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
A Vörös-tengeren szeretek leginkább GT-re meg Bluefinre.
2021. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden vágyam, de még sosem voltam :(

Egyszerűen senkit se usmerek, aki tud.

2021. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( Hány éves vagy? Sajna nem a legolcsóbb hobbi, de azért annyira nem vészes. Az állami engedélyhez úgy tudom kell horgászvizsga. Ki kell még váltani a horgászkártyát is, ez nem bonyolult. Ezek után lehet horgászni, de még nincs hol, szóval venni kell területi jegyet. Kicsit macerás az engedély kiváltás, de nem lehetetlen. Plusz felszerelést beszerezni :) Ha érdekel, el indulhatsz ebben az irányban.
2021. szept. 1. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

32 vagyok (és nő :D)

Köszönöm az infókat amúgy.

Nyaraláskor egyszer leültem egy ilyen hobbi pecázó emberkéhez, megengedte hogy visszaeregessem a kifogott halait (amik egyébként nem ilyen ehető, őshonos fajták voltak hanem amit a jónép odaeregetett).

2021. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!