Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy kerülitek el a törpeharcs...

Hogy kerülitek el a törpeharcsákat békéshal horgászata közben?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 17:18
 1/3 anonim válasza:
68%
Nagyobb méretű pellettel, bojlival ilyesmivel lehet csak kiszűrni őket, legalább is nekem ezekkel sikerült.
2021. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Ahol sok van, ott nehezen. Viszonylag jól működik, hogy csak áztatott vagy forrázott takarmánykukoricával etetek és azt fűzöm a horogra is.

A főzött, erjesztett kukoricát föleszik, a büdöset is!

A tigrismogyoró szintén jó, illetve sokszor jobb mint a kukorica mert azt kevésbé szeretik. Hátránya, hogy drága. Keverek egy keveset az etető kukoricába és utána azzal csalizok. Etetőkosarat és abba való etetőanyagot nem használok, mert arra azonnal ugranak a legkisebbek is. Csak ólom és horog.

Így is előfordul, hogy a csali csipkedése közben beleakad a horogba, de ezek már inkább a nagyobb példányok, amit érdemes megpucolni.

2021. aug. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy, egy idő után elverik a keszegek pontyok Őket, ez is a horgászat része, nagyon finomak amúgy, ha túl kicsik, hát legalább annyival is kevesebb lesz a tóban;)

Ne legyünk már válogatósak, hát folyton kapás van, inkább ülnétek fél órákat-órákat, a nagy halra várva?

Ezért szeretem a pickerezést a Balatonon, ott ülnek az öregek, hogy mit akarok a fél tenyeres, tenyeres keszegekkel, de Én fogok 20-at, amiből 2 kárász, 4 bogrács méretű dévér, a többi kicsi, mások nem fognak semmit, akkor most melyik a jobb?

Ugyanez van a törpékkel is, legalább van kapás:)

2021. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!