Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek így jövő nyárig...

Szerintetek így jövő nyárig fel tudok készülni a Balaton átúszásra?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem rendszeresen úszni, előtte is pár éve már jártam uszodába néha. Most kb. 2500 métert tudok leúszni, viszont nem egyszerre, gyorsúszás közben időnként kell pihennem egy kicsit. Szerintetek heti 3-4 úszással menni fog az átúszás jövőre?

2021. szept. 25. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztosan menni fog. Én egy nyáron kezdtem el úszni, kitett fejjel, mellben, minden hossz után megpihenve a 25m-es medencében.

Aztán szép lassan, fokozatosan megtanultam szabályosan úszni, aztán háton, majd gyorsban is.

Mikor már elég jól ment a mellúszás, akkor egy barátom ajánlotta a BÁ-t. Megtetszett az otlet, így tudatosan emeltem a távot egyre jobban. Következő májusra le tudtam úszni az 5200 m-t megállás nélkül. (Havonta kb. hatszor mentem úszni.) Nyáron még rátettem egy lapáttal, így 2 ó 15 perc alatt, végig mellúszással úsztam át a Balatont, majd pár hét múlva a 6km-es Velencei tóúszást. (Azóta még háromszor mindkettőt.)

A 6km lett a kedvenc távom, úgyhogy a medencében is ennyiket úszok.

Szóval, szerintem az általad írt edzés mennyiséggel egész biztosan könnyedén sikerülni fog neked is.

2021. szept. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!