Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pergetéshez elsőbotnak megfelel?

Pergetéshez elsőbotnak megfelel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdenék el pergetni és az első botom kiválasztásával van egy kis problémám. Először egy L&k Proguide medium botot néztem 10-30g dobósúllyal, de sajnos elfogyott ez a bot. Viszont ajánlották helyette a light verziót ami 2-10 g dobósúllyal bír. Megéri ilyen kis dobósúlyos botot venni első botnak?


A balaton mellett lakom szóval csak ott fogok horgászni! Partról és csónakból egyaránt.



2021. okt. 4. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

L&K botot messziről kerüld. Amúgy tényleg nem ártana egy kisebb dobósúlyúval kezdeni. Szerintem olyan 5-15 gramm körül nézelődj.

[link]

Egy ilyen egyrészes szerintem sokkal jobb vétel.

2021. okt. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. okt. 4. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Sok mindentől függ milyen a jó pálca.

Én marha sok pengetős blogot és cikket olvasgattam végig beszélgettem pár gyakorlottabb pergetővel mielőtt belevágtam.


1.8m pálca csónakos pecához inkább ideális, ott jól elférsz vele nem kell nagyot dobni, mert oda mehetsz közel a meghorgászni kívánt helyhez. Partról a hosszabb bot a jobb általában nagyobbat lehet vele dobni, könnyebb a csalit vezetni "táncoltatni" nagyobb távolságról is.

A dobósúly meg attól függ mivel és mire akarsz pecázni.

Mert úgy a sügerezéstől a harcsázásig terjed a játék.

Én egy kicsit körbe járnám a dolgot mielőtt botot vennék (megtettem), mert a pergetés nem olyan egyszerű (én is azt hittem).

Görbüljön.

2021. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy mi a pribléma a Proguide botokkal?

Nem ismerem, soha nem volt a kezemben, azért kérdezem.

Nyílván lehetnek jobbak, rosszabbak annál, de egy kezdő pergetőnek annyira rossz választás, hogy azt messzire kerülni kell?

Tavaly vettem egy L&K orsót, kifutó széria volt, leakciózva.

Haladó szintű pergetőnek szerintem sem ideális, de egy pergetéssel ismerkedő nem biztos, hogy szívesen kiad 30ezret, vagy akár lényegesen többet egy orsóért.

Én nem is pergetésre vettem, hanem rövid távú feederzésre, amire nekem be is vált - nem dobálok messze, a fékje pedig megfelelően működött.

2021. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

4

Olcsó kínai tucat cucc. Delphin márkanév alatt megveszed fél meg néha harmadáron. Konkrétan ugyanabból a gyártósorról kerül le a cucc.

2021. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ti milyen szerelést ajánlanátok akkor?
2021. okt. 14. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Mindenki azt ajánlja ami neki tetszik. Nekem két D.A.M. Camaro TeleSpin van 2.4 méteresek
2021. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Mindenki azt ajánlja ami neki tetszik. Nekem két D.A.M. Camaro TeleSpin van az egyik 2.4 méteres és van egy rövidebb 1.8-as. 10-30g-os dobósúlyal. Shimano Catana FD2500 orsóval. Nekem ez tetszik.

A tele nekem a szállíthatóság miatt volt szempont.

Ja a rövidet sógortól kunyiztam el neki nem tetszik, nekem bejött, de szerettem volna egy hosszabb át is azt vettem :-)

Sógor Okuma Azaki 2m-es 7-22g boltban találta meg az ideálját az 2 részes és Okuma Safina orsó van neki rajta, igazi Okuma fan a csávó. Dobáltunk már egymás cuccával, nem rossz az övé sem de az ember hozzá nő a saját cucc ához, hiába drágább és (vagy) jobb a másik nekem a saját cuccaim jobban kézre állnak.

2021. okt. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Gagyi cuccok mondjuk tényleg vannak, amikor sógor odaadta a neki nem kellő botot hirtelen felindulásból vettem rá egy Kamasaki FD orsót kemény 2800 magyar forintért :-) na az újkorában sem volt egy műszer, de pár bevetés alatt csapágyas is lett, olyan volt mint a daráló :-)

Utána lett beszerezve a hosszabb bot a Shimano orsóval.

2021. okt. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!