Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a leggubanc mentesebb...

Melyik a leggubanc mentesebb rablóhalazó végszerelék? Csatornán szeretnék kisebb harcsára,süllőre,csukára vadászni. 2egyforma felszereléssel Teleszkópos silstar grizzly 100-200gr bot,60 nyeletőfékes orsó,0.30monofil zsinor. Első idökben fenekezve

Figyelt kérdés

-Fenekezőn 2horog vagy, 1 ajánlott?Esetleg parafa dugóval meg emeltetni a főzsinórt az előkénél? Vagy elég a tirolifa?Horogméret?

Előket miből kössek?

-Milyen részen keressem a rablóhalakat?

5-10m széles lassú folyású 1-1.5m mély csatorna.(kapos folyó Dombóvári szakasza) vannak vízbe dölt fák,bokor,vissza forgó...

Esetleg másik végszerelék is érdekelne kinek mi be vált?


Csali : vastag nagy giliszta,hal szelet,élőhal,máj esetleg?

Vagy bármi bevált nektek?

Télen milyen rablokra számíthatok?

(Kis harcsát és süllőt nyáron fogtam benne spiccbottal is)



#horgászat #Folyami horgászat #Rablóhalas horgászat
2021. nov. 21. 05:41
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Én csak tavakon horgásztam régen és ott a tirolifás megoldással élő kishallal. Jah, mindenképp 1 horoggal! A másik módszer ami nekem bevált csukára, süllőre az a pergetés twiszterrel.
2021. nov. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

A rabló lesből támad, valami mögül, alól, mellől. Én is a tirolifa 1 horoggal mennék, mert ez talán nem annyira könnyen akad el. Egy fej vagy test nagyon csábító. A máj is jó nagyon, nem baj, ha állott, büdös!

Nyolcast kötsz 40-50 centi hurkot hagyva, majd a olyan 20-25 körül kettévágod. Rövidre a horog, hosszúra a tiroli.

2021. nov. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Próba szerencse köszönöm.

Sima monoból mehet a horog előke ?

Vagy fluorocarbont vegyek hozzá?

Drót és kevlár elöke van itthol de sosem használtam még

2021. nov. 21. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Remélem kint vagy a fényváltásra! Tirolit csak simán a mono előtétzsinórra szoktam. Semmi flanc!
2021. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Hétvégén teszt

2021. nov. 25. 11:55
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Mizu? Fogtál?
2021. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Üdv .

Próba szombat délután 15 órától este 10 ig .

2 db kb 30 cm körüli kis szürke harcsa jött +1törpe ...

Lesz még alkalom rá.

Kellene valami mélyebb pontot keresnem

2021. nov. 29. 04:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!