Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 1.5km után mindig elkezd...

1.5km után mindig elkezd begörcsölni vagy a talpam vagy a vádlim, néha ez, néha az. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Heti 3x járok el úszni, általában 1.5-2km-t úszok (ez szerintetek elég? [csak egy mellékes kérdés]), és a vége fele mindig begörcsöl a lábam, no nem komoly, hogy elmerüljek, de azért érezhetően kényelmetlen érzés. Mit kéne szednem, hogy ez ne forduljon elő? Kb. 1 hónapja kezdtem, lehet azért, mert még nem szoktam hozzá (vagy ez hülyeség?)? Szoktam bemelegíteni, csak időszűke miatt ezek általában 5 percesek, de a vízben is először leúszok 3-4 felvezetőt, aztán állok neki a gyors tempóba.


Szóval mit ajánlotok?

köszönöm


2010. szept. 10. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
magnézioumot (Magne-B6, ill ásványívz)
2010. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magnéziumot. Nem kell minden nap, de föleg azokon a napokon mikor mész edzeni.


MagneB6 vagy ilyet. akár pezsgötabbletát is.


Az izomgörcs az magnézium hiány miatt van.


terhesség alatt a görcsök, föleg vádli görcs tök természetes, rengeteg magnéziumot kell szedni.


ugyan ez a sportolásnál is.

2010. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Azt találtam, hogy van a Magne B6, vagy a Béres magnézium B6, viszont a hatása ugyan az nem? Melyik lenne a jó szerintetek?


És mikor vegyem be? úszás előtt, vagy reggel de úszás napon?


Itthon van ilyen pezsgőtabletta, eddig azt vittem mindig, de vagy nem használt, vagy csak kamu ami rá van írva :-\

2010. szept. 10. 11:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt egyébként recept nélkül is lehet kapni? pl a bérest?
2010. szept. 12. 12:02
 5/8 anonim válasza:
a bérest lehet
2010. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
o uszást amugy (előző voltam)hidd el te uszóbajnok leszel:D
2010. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nekem is ugyanez volt a probléma, én Magne B6ot szedtem, kb 1 hét alatt megszűnt, máig is azt szedem. Szerintem bevehetsz minden nap 1 tablettát (sőt a dobozra napi adagnak 2-3 van írva) és meg fog szűnni ez a görcsölés.
2010. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kálcium és Magnézium mindenképpen! Nekem 1. úszásedzésemen görcsölt be a vádlim, azóta edzés előtt mindig beveszek egy Kálcium&Magnézium tablettát és sosem görcsölt azóta!
2010. okt. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!