Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan fulladnak meg úszni...

Hogyan fulladnak meg úszni képes emberek a Balatonban?

Figyelt kérdés
Minden évben látom a hírekben, hogy egymás után fulladnak vízbe az emberek strandszezon közben. Ez még nem is annyira meglepő, de sorra figyelmeztetnek az újságok, hogy legyenek az emberek körültekintőek. Mai napig nem láttam egyszer se említve, hogy még is hogyan, és hogy mik az iratlan szabályok amikkel el lehet kerülni ezeket és miért történnek ezek az esetek. Összefoglalná valaki?

2022. jún. 23. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

teljesen más uszodában leúszni az 50 métert, mint nyílt vizen hullámzásban...


Sokan azt hiszik, hogy ha át tudnak úszni egy medencét, akkor profi úszók.

2022. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Klasszikus eset, hogy felhevült testtel beugrik vagy beleesik a hideg vízbe. Szívmegállás, vagy csak elég, ha begörcsöl a keze-lába és nem tudd fennmaradni a vízen.

Beleakadhat a lába hínárba, kötélbe, bármibe. Kis hullámzásnál is már jóval nehezebb fennmaradni a felszínen, mint medencében. Nagyobb hullámoknál meg már esélytelen, ha nem vagy gyakorlott nyílt vízen.

Pánik tör rá.

Stb.

2022. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2: Így van!

Plusz még esetleg egy rossz levegővételnél kis víz megy a szájába, légcsövébe, és kész a baj...

2022. jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kajakozom és nyáron borultam a hidegebb folyóvizbe, köldöktől lefelé teljesen begörcsölt minden izmom. Levegőt sem tudtam venni a tüdőm is "lefagyott". Csak a kezemmel tudtam a vízen maradni. Aki ilyenkor jó úszónak mondja magát az is be fog pánikolni egy ilyen helyzetben vizet nyel, elmerül és vége is.
2022. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Kezdjuk ott hogy akik belefulladnak azok tobbsege nem tud uszni. Ahogy a ket roma srac par hettel ezelottrol. A maradek kicsit tud uszni de ok azok akik panikba esnek, begorcsolnek vagy mondjuk ittasak.


Egy uszni tudo nem fullad vizbe, ha csak mar a vizben nem ajulnel mástól.

2022. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

az emberi test igazából fennmarad a felszínen, de a körülményektől függően több-kevesebb gyakorlottságot igényel, hogy az orrod-szád elég ideig legyen kint a vízből és normálisan tudj levegőt venni.

igazából ez a kulcs. ha túl hosszú ideig nem tudsz levegőt venni (tudsz úszni, de pl. vadul hullámzik a tó, újabb és újabb hullámok pofozgatnak és fordítanak bele a vízbe, és mindenfelé száll a hullámok tetejéről felkapott víz), akkor olyan erős légszomj lép fel, hogy reflexből ki fog nyílni a szád levegőért. ezt nem tudod akarattal megakadályozni. és ha ekkor víz alatt vagy, a tüdődet elárasztja a víz, és game over.

és hát ilyen esetben között, ha küzdesz a vízzel és a hullámokkal, sokkal több oxigént használ a szervezeted, sokkal hamar fellép a légszomj, mint nyugodt körülmények között, amikor akár percekig el tudnál lenni a víz alatt.

2022. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Aki tud uszni, akit nevezhetunk annak hogy tud uszni az a kezelhető merteku hullamok miatt sem fullad meg. Aki tud úszni az tudja hogy kell a hullamokat kezelni es nem fog vizet nyelni.
2022. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Én rendszeresen be szoktam úszni akár 1-2 km-re is, már gyerekkoromban is szüleimmel. Volt hogy begörcsölt a lábam, de az sem volt para, mert csak kézzel is tudok úszni. Meg rengeteget játszottam víz alatt is gyerekkoromban, úsztam is sokat víz alatt (33-as medencét végig tudtam úszni az alján), szóval nincs olyan, hogy pánikba essek, vizet nyeljek, stb.


Később meglepve tapasztaltam, hogy akik azt mondják, tudnak úszni, általában néhány száz méternél nem bírnak többet, és nem tudnak a vízen pihenni sem. Szóvl lve mást értenek az emberek az alatt, hogy tudnak úszni. (Hozzáteszem technikában és sebességben én sem vagyok jó úszó.)


Viszont ezzel együtt is vannak veszélyek. Viharban ne. A Balatonon egészen nagy, több méteres hullámok is tudnak lenni, főleg beljebb. Aztán ugye a villámlás is veszélyes. Bizonyos esetben bele lehet fulladni a vízpermetbe is. Aztán ha nem túl meleg a víz, több órán át tartó úszásnál már lehet gond abból, hogy elkezdenek kihűlni az izmaid, ha nem elég jó az erőnléted, el is gyengülhetsz, és nincs olyan, mint maratoni futásnál, hogy akkor abbahagyod, feladod, mert vízben vagy.

2022. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Aki meg nem uszott hullamzo vizen, az ne is probaljon
2022. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

9:

Indukcióval belátható, hogy ez alapján senki se ússzon hullámzó vízen.

2022. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!