Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mekkorát lehet dobni egy 3...

SawageSiik kérdése:

Mekkorát lehet dobni egy 3 méteres bojlis bottal?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy egy 3 méteres 3.0-3.5lb-ás bottal kb mi a kényelmesen dobható táv?

2022. aug. 12. 02:43
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Az függ az orsó méretétől, a zsinór vastagságától, a szerelék tömegétől, a dobótechnikától de még a testmagasságodtól is.
2022. aug. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Ezek inkabb behordasra es csonakbol valo horgaszatra lettek kitalalva. Biztos lehet vele dobnj szerintem 70-80 metert, de ha a dobotav fontos neked miert nem veszel egy 360 vagy 390 hosszut?
2022. aug. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából egy távdobó okuma orsó kerülne rá 30as monofillal.

Igazából nem fontos, hogy nagy távot dobjak, kényelmes 50-60 métert ha tudja az már jó nekem.

Leginkább a szállítási mérete ami szimpatikus, 360-390 pedig max 3 részesben lenne jó, azokról meg mondanak ezt is azt is, a szívem a két részes felé húz

2022. aug. 12. 07:31
 4/6 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy 60-120 grammokat dobalnék vele, esetleg nagyobb sodráskor a Dunán 150et
2022. aug. 12. 07:35
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Azért nagyon nem mindegy, hogy egy 6 grammos inline bojlis ólmot vagy egy 150 grammos bordás kosarat (egy narancsnyi gombóccal) kell dobni. Előbbit megfelelő technikával el fogod tudni dobni 3 méteres bottal is 50-60 méterre, utóbbit valószínűleg nem.


Illetve alapvetően bármennyire nem is így tűnik a bojlis botok nem nagy súlyok dobálására vannak kitalálva (főleg nem a 3 méteresek), hiszen a bojlis végszerelék tipikusan csak egy ólom + csali, abból meg nem kell nagy. A 150 gramm valahol a felső határa lehet egy 3.5 librás botnak. Vannak 4 meg 5 librás botok is, de azokat meg inkább etetésre használják.


Nagyobb súly dobálásra szerintem nézz meg pár xxh "dióverő" feeder botot is. Lesznek azok is olyan rugalmasak, mint a nem magas árkategóriás bojlist botok.

2022. aug. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Dunára nem ideális a bojlis bot, mert úgyis spiccről fogod látni a kapást.

Ha nagy sodrásban akarsz horgászni, ahová 150g-s kosár kell, a Nevisnek meg a Dömének is vannak 200g feletti botjaik. Tavaly többször mentem a Dunára, az egyik botom pl. egy kínai teleszkópos univerzális, elvileg 150g-s bot, amit 1990 forintért vettem leárazva. Paducra, bagolyra tökéletes, márna nem akadt még rá. 120-as ólmot lazán bedobtam 30-40 m-re, annál távolabbra fölösleges horgászni.

Olyat vegyél, aminek az átlag feedernél nagyobb a lyukmérete, mert lesz dzsuva bőven, főleg fa virágzáskor. A másik botom feeder, 180g-s, silstar. Lejelzi a gébet is, márnázni tökéletes. Kemény 10.000 volt az ára, busázni is szoktam vele, a kabátos busát is le tudom vele fárasztani.

2022. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!