Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az örvény akkor is le tud...

Az örvény akkor is le tud húzni, ha mellényben vagyok?

Figyelt kérdés

Kenuzni megyünk hamarosan és egy kicsit elkezdtem félni, mert olyan folyóra megyünk (Mura), ahol előfordulhatnak örvények. Igaz, egy tapasztalt kenussal leszek egy csónakban, de félek, hogy mi van ha felborulunk.

Kisebb, nyugodtabb vizeken már többször is kenuztam.


2023. márc. 5. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem, mellényben nem húz le.
2023. márc. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen erősséggel kering a víz az örvényben. Kisebb sodrás esetén csak keringeni fogsz a vízfelszínen, vagy kisebb nehézség árán elúszol mellette, egy erősebb viszont le fog rántani mellénnyel együtt is.
2023. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Ne parázz, én gyerekekkel voltam a nyáron ( [link] tök biztonságos, ha van vezető, aki kormányoz.

Nagyon szép a Mura, le ne mondd!

2023. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem húz le az örvény ne parázz.

20 éve kajakozom borultam már pesten is hídnál ahol elég nagyok az örvények.

2023. márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-esnek igaza van, a Duna az egyik legdurvább folyó Magyarországon evezés szempontjából, ha nem a legdurvább. Én borultam úgy hogy magas vízállásnál az amúgy is rossz térdem el estem rá egy kőgátra uszályhullámkor, edző sehol, úszni nem bírtam a lábam miatt, tesó megfogott engem, egyik négyestársa a hajómat, lapátomat, valahogy bemásztam a C4-ükbe, onnan visszaszálltam K1-be. Amikor ez történt 13 éves voltam. Az edző meg utána megkérdezte hogy borultam vagy mi volt
2023. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!