Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi az oka annak, hogy sok...

Mi az oka annak, hogy sok amatőrnek a mellúszás a kényelmes? Vagy én vagyok fordítva bekötve?

Figyelt kérdés

Sokakat látok uszodában, akik fél-egy órán át tolják mellúszásban, sokszor szerencsére a fejüket betéve, bár a siklásos szakasz általában elmarad.


Számomra ez az úszásnem igen lassú és elfáradok, főleg a combfeszítőm.

Számomra a gyors a legkevésbé megterhelő, utána a hát következik.


Pedig gyógytornára jártam csak, meg néhány nyáron szülők mellett néhány hossz a strandon...illetve tévében lestem, hogyan csinálják, ha pedig élőben kiigazított valaki, arra igyekeztem figyelni.


De a mell egyszerűen nem megy.


Mi az oka annak, hogy másnak pont az könnyű, vagy mitől függ ez?


2023. máj. 30. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyorsúszás akkor könnyebb, ha a légzés ritmusát sikerül eltalálni. Enélkül vagy a mozgás törik meg, vagy a légzés lesz felszínes.
2023. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem megtörik a mozgás, tudom, de így is milliószor könnyebb a gyors számomra, mint a mell.
2023. máj. 30. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, mi ez a mellúszás-fétis. Amikor a gyerekeim jártak úszásoktatásra, akkor vetettem fel az oktatónak, hogy a gyors lényegesen egyszerűbbnek érződik (és nekem is valóban könnyebb, hatékonyabb).


Legnagyobb meglepetésemre teljesen egyetértett velem, de valamiért mégis a mellúszást "kell" tanítania, mert azt várja el mindenki.

2023. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Fura.


A mellúszás számomra mozgásművészet a gyorshoz képest.


A hát nehéz még talán, de azt én ösztönből jól csinálom, ha figyelek (mondták). Ha nem figyelem, szétesik.


Mármint az ösztönbőlt úgy értem, hogy nem tanították, nem gyakoroltam, ha figyelek, automatikusan úgy megy.

2023. máj. 30. 11:12
 5/11 anonim ***** válasza:
ha az a cél, hogy kényelmesen ellébecolj a vízben, mellúszásban jobban lehet sumákolni, így aztán sokan ehhez szoknak hozzá.
2023. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
írtad, hogy akiket az uszodában látsz, legalább a fejüket beteszik - nos ugyanez a haverokkal strandoláskor úgy néz ki, hogy bár eléggé csigatempóban haladtok, viszont közben végig kint van a fejetek és dumáltok. ehhez szoknak hozzá az emberek.
2023. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez az amatőr mellúszás, a csevegős, 40 évig így úsztam én is, aztán elmentem oktatásra….lassú a mell, igen. Nem véletlenül gyorsúszás a gyors neve.
2023. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Gyorsúszás... legalábbis magyarul, angolul meg freestyle. És ott tényleg úszhatsz akárhogy, sőt, úszásnemet is válthatsz, de csak egyszer. Volt, aki pillangózva verte a gyorsúszókat.
2023. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8


De nem véletlen a magyar neve, meg hogy freestyle-ban a legtöbben ezt választják.


Nekem sohase ment jól a mell.

2023. máj. 31. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Angliában amúgy front crawlnak hívják.

A freestyle egyrészt amerikai, másrészt választható úszásnem, csak pont a fentiek miatt szoktak a választhatónál abban úszni - mert a mell lassú.

2023. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!