Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Citrom sárga vagy zöld színű...

Citrom sárga vagy zöld színű spicc a kemény?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha esetleg feederbotról lenne szó...


Általában a piros!

Ahol 3 spiccet adnak hozzá, ott szinte mindig a piros.

A sárga, zöld sorrendben nincs logika. Láttam már ilyet is, olyat is.


Nézd meg, nem-e rá van írva a dobóérték (unciában általában).

Ha nincs, érdemes összehasonlítani a spiccek alsó végét. Ott egyértelműen látszik, melyik a karbon (fekete végű), melyik az üveg (fehér). A karbon a keményebb.

Ha mind egyforma anyagból van, a spiccgyűrű felől össze kell fogni a spicceket (ne keresztezzék egymást és ne törjön le a gyűrű), és amelyik kevésbé lóg be, az a keményebb.

2011. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
feeder bot jah és 40-80 gramh dobó suj
2011. szept. 20. 21:24
 3/3 anonim válasza:

sztem ezt te is meg tudod nézni tapintásból ugyanis itt számít hogy legyen különbség, nekem van 1 sötétzöld(a legkeményebb) piros(valaki szerint narancssárga) és világoszöld(a legfinomabb) egyébként nem tudom hogy másnál hogy van de nekem trabucco botom van ami a spicckeménységet egy oz nevű mértékegységben méri


"7. Hogyan lehet a spiccek között különbséget tenni?


A legtöbb feederbothoz 3 különböző erősségű és színű rezgőspicc jár, amelyek alkalmazkodnak a végszerelék nagyságához és a halak kapókedvéhez. Az ismert gyártók a spicceket feliratozzák, ezeken „Light, Medium, Heavy” vagy „1 oz, 2 oz” stb. feliratok olvashatók. A Light a leglágyabb, a Medium a közepesen erős, a Heavy a legerősebb spicc. Ha ezt a feliratot látjuk egy spiccen, hogy „3 oz”, akkor az három unciát, azaz 3 x 28 grammot jelent. Az egyszerűség kedvéért 30 grammal szoktunk számolni, így egy 90 gramm tömegű kosár még nagy biztonsággal bevethető vele. Azoknál a botoknál, amelyeknél nincs felirat a spicceken, ott is könnyedén megállapítható az erősorrend. Vízszintesen kitartva (azonos helyen megtámasztva) hagyni kell, hogy lelógjanak. A leglágyabb, legérzékenyebb spicc belógása lesz a legnagyobb. Erre csak a legfinomabb horgászatok során lehet szükség. Kezdésnek a közepesen erős spicc használatát javasoljuk."


hirtelen ezt találtam remélem segít

2011. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!