Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek ehhez a kombóhoz...

Jsh559 kérdése:

Szerintetek ehhez a kombóhoz milyen vastag fonott illene? Bot: Byron predator spin 2,70m 10-40g Orsó: Shimano sienna 2500FD Én személy szerint 14-es ET POWER BRAID TEFLON-ra gondoltam vagy ugyan ilyen vastag Spiderwire-re.

Figyelt kérdés

2012. jan. 3. 14:40
 1/4 gomzoli ***** válasza:
A bot erejét figyelembe véve szerintem 10-12-es is elég lenne. Ez a vastagság is garantál legalább 6 kiló szakítószilárdságot. Nekem a nehezebbik csukázó pergetőn (Sh. Forcemaster XH 50-100 gr.) van 15-ös Sigma, bőven jó, tövestűl tépkedem vele a nádcsonkokat :-). A 20-60gr-os Mitchellen 12-es van, az is jól harmonizál. Csak a "dióverőn", a 80-150-es Daiwán használok 20-as fonottat. 22 kilós bajszos ellen, akadós helyen is elég volt.
2012. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen, de melyik fajta? et vagy spiderwire ?
2012. jan. 3. 15:42
 3/4 gomzoli ***** válasza:
Sajnos egyiket sem használtam még, nem tudok róluk nyilatkozni... Szerintem vedd kézbe őket, pödörgesd az ujjad közt, melyik az, amelyik kevésbé "lapos", szíjra emlékeztető átmérőjű, tehát jobban körszövött, melyik síkosabb, kevésbé érdes, és persze az árat is vedd figyelembe. Mindenképpen tegyél alá monofil zsinórt az orsó dobjára, mert a fonott, ha közvetlenül van feltekerve a dobra, hajlamos arra a gonoszságra, hogy a "sikossága" miatt elforog az orsó dobján, körbecsúszkál rajt az egész "gombolyag", amint erősen meg van húzva (pl. fárasztás közben...).
2012. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké, köszi a tanácsot.
2012. jan. 5. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!