Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ez a monofil damil jó? Erős?...

Ez a monofil damil jó? Erős? Megéri?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni és erre gondoltam:


[link]


vagy:

[link]


Az első kicsit drága mongyuk :S


Szerintetek ezek jó damilok ? Megvegyem?


Kössz a választ ! :D



2012. ápr. 11. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
hát inkább középkategóriás. de öcsémnek is van ilyen..bevált.
2012. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Farkas Milán ***** válasza:

Ezzel a damillal csak egy baj van. Mégpedig az, hogy hamar elkopik! Fél éves intenzív használat után annyira elkopott és kiszálkásodott, hogy meg kellet fordítani. Továbbá a zsinóron irreálisan nagy a szakítószilárdság értéke, kb. feleannyit bír. A harmincas zsinórjuk elméletileg 12.5 kg.t bír. Ez hazugság! Egy harmincas zsinór kb. 6-7 kg-t bír, és ez már tökéletes! egy ilyen szakítószilárdságú zsinórral nincs akkora hal, amit ne tudnál partra juttatni. Persze sok függ a fárasztási technikádon is! Szerintem egy jó zsinórnak bírnia kellene minimum egy évet! Én a zsinórjaimat két évig használmo és csak azután cserélem le! Az első év után annyit csinálok, hogy megfordítom!

Ha mindenképpen flou zsinórt akarsz venni, akkor ajánlom a Sufix Ultra Knot Fluo Yellow zsinórt. Kb. olyan árban van, mint az általad kinézett carp expert zsinórok, viszont szerintem 1000-szer jobb!

További jó zsinórok:-Berkley big game gold carp

-Jrc connection sic

Az általam felsorolt zsinórok 1200-1360 méteres kiszerelésűek. Tehát jobb minőségük mellett több zsinórt kapsz szinte ugyanazért az árért, sőt akár olcsóbban is!

2012. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Kár hogy az a damil amit kinéztem az nemjó :( Ez a sufix jólenne mert télleg nemisdrága meg jónak néz ki. Csak ami itt van horgászbolt az energofish barterbolt is. Nemhiszem hogy ott van olyan sufix damil :( Energofis-es damilbol valamelyik nemlennejobb mint amit kinéztem?
2012. ápr. 12. 17:26
 4/9 Farkas Milán ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy engem idáig nem győzött meg egy energofish által gyártott zsinór sem! Tényleg nem is ajánlom. Már nagyon sok ismerősöm vásárolt ilyet, és kb.tízből 1-2 ember volt vele megelégedve! Sokkal olcsóbban lehet nagyobb kiszerelésű és jobb minőségű zsinórt venni! Elfelejtettem megemlíteni a Fox Warrior zsinórt! Ez tényleg kiváló zsinór és az ára is kedvező! 1365 méter és 2990 forint! Ajánlom neked a carpshop.hu honlapot. az itt található pontyozó (bojlis) zsinórok közül mindegyikkel bátran elindulhatsz horgászni. Ha jók tudom, ezen az oldalon pénzvisszafizetési garancia is van!!
2012. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod Farkas Milán!


Látom hogy te értessz a horgászathoz ezért meg kérdezném hogy szerinted ez a halradar:


[link]


ez ilyen olcsó húsnak híg a leve? Tudom nem kedveled az energofist de mégis ? Tudom hogy nem a legjobb ez a halradar de jólehet szerinted?


Köszi a választ !:D

2012. ápr. 14. 17:19
 6/9 Farkas Milán ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy nem kedvelem az energofish céget! A banax helicon orsómat is az energofish gyártja és használok több energofish terméket. Én csak a zsinórjaival nem vagyok teljes mértékben megelégedve!

Őszintén megmondom, hogy az ez a halradar megéri az akciós árát! Az ilyen kisebb halradarokkal az szokott lenni a baj, hogy a fenékviszonyokat nem ábrázolja valami jól! Ezeket inkább halkereső radarnak nevezném. Tehát ez olyan horgászatokra jó, amikor nem egy helyben horgászol, hanem követed a halak mozgását! Hozzá teszem, hogy nekem nincs halradarom, nincs sok tapasztalatom velük kapcsolatban! Amit leírtam, az az én véleményem. Minél előbb kérdezz meg egy olyan embert aki ért hozzá (horgászbolti eladó) !

Viszont tudom ajánlani a Humminbird radarokat! Ezek tényleg nagyon jók! Most például a Humminbird PiranhaMax 150 radar 27.000 forintba kerül a carpshop.hu honlapon. Ezeknek a halradaroknak óriási sikerük van! Ennek a típusnak például nagyobb kijelzője van, mint az energo tem radarnak! Az energo team halradarokról nem tudok semmit sem mondani, viszont a Humminbird cég az egyik legjobb a világon!

Neked is annyit tudok mondani, amit szinte mindenkinek: inkább spóroljunk egy kicsit, és vegyünk minőségi dolgokat. Ne vegyünk meg csak azért valamit, mert olcsó!

A minőségi dolgokkal jobban meg leszel elégedve és minden bizonnyal tovább is fogják bírni!

2012. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél :D
2012. ápr. 14. 19:29
 8/9 Farkas Milán ***** válasza:
Nagyon szívesen! Ha valamilyen kérdésed van még, akkor privát üzenetet is nyugodtan küldhetsz!
2012. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó! Szerintem fogok küldeni :D
2012. ápr. 15. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!