Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Megtanulhatok még úszni?...

Megtanulhatok még úszni? Megtanulhat úszni az, aki fél a víztől?

Figyelt kérdés

28 éves fiú vagyok és sajnos nem tudok úszni. Gyerekkoromba elestem a strandon és bele a vízbe, ez mély lelki nyomott hagyott maga után.

Minden évben a tengerparton nyaralok és elképzeltem azt, hogy milyen jó lenne tudni úszni. Általában mellig vagy derékig megyek be a vízbe.

Az a helyzet, hogy félek megtanulni úszni. Egyik ismerősöm mondta, hogy siklással kezdik. Sejtem, hogyha elrugaszkodok a vízbe, akkor először nem maradnék fennt a víz tetején, csak később egy picit. Ez a pár másodperc megijesztene.

Ha valaki hasonló cipőben jár, mint én, és félt a víztől, vagy félt megtanulni úszni, és mégis sikerült, megírná tapasztalatait??? Köszönöm.



2012. szept. 10. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak oktatások, de azt nem ajánlom neked, mert általában csoportos, szóval lehet, hogy nem kapsz elég segítséget. Nincs valakid akiben nagyon megbízol? Pl. barátnő? Mert akkor ő tudna neked segíteni. Vagy ha nincs senki aki segíteni tudna, akkor kérj magánórákat egy jó oktatótól. Mondd el, hogy félsz a víztől, több figyelmet, megértést igényelsz. Ha valaki fél valalmitől a legnehezebb elhatározni, hogy szembenézz a félelemmel. Mivel te szeretnél megtanulni úszni, szóval szerintem nem lesz gond. Keress valakit aki megtanít és mond el neki, hogy félsz, több segítséfre van szükséged. Nincs ebben semmi gáz.
2012. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én tanárhoz mentem. Csupa jó véleménnyel vagyok. Egy bő hónap elteltével már (nagy akaraterővel ugyan, de) egész jól úszok mellúszással a kisvízben. (A mélyvízben siklás már megy rövid távon, de az abban való úszás még ezután jön.) De nagyon nehéz volt idáig eljutnom. Tinédzserkoromban én is kétszer voltam a vízbefulladás határán. Tipikus szorongó voltam a víztől, de ezt próbáltam az órákon elnyomni magamban, és a vizet megismerni, és barátommá fogadni. :) Nem hittem volna, hogy valaha is áttörik ez a határ, de sikerült!! Minden kicsi dolognak örülni kell, és ha valamelyik lépésnél elakad az ember, nem szabad feladni! Megszokja a tudat egy idő után, hogy "Jé, megismertem a vizet! Nahát, ez egy játék!" :) A tanárom rendkívül türelmes és okos ember. Szerintem egy barát vagy barátnő nem lett volna ilyen alaposan figyelmes minden rezdülésemre, és ráadásul nem fektetne több hónapot arra, hogy megtanítson úszni.


De persze neked kell döntened. Én mindenképpen biztatlak, hogy valahogy kezd el! :) Majd mesélj!!! :)

34L

2012. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

én 7-én kezdtem egy úszáskurzust,december közepéig tart

sajnos volt egy úszotanfolyam ötödikben,ahol a létráról a mély vízbe estem,azóta nem mertem vízbe menni,most viszont 21 évesen egész jól ment az első óra,megtanultam vízben lélegezni, deszkával úszni,és ilyen hosszú neoprén csővel úszni,ráfeküdni a vízre,holnap megyek ismét,már várom,egy nagyon jó tanárt fogtam ki,sok sikert neked!

2012. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!