Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek megéri kiváltani...

Szerintetek megéri kiváltani az éves engedélyt a Gébárti tóra?

Figyelt kérdés
Horgászik valaki itt? mennyire lehet fogni? és ha igen akkor mit lehet eredményesen?

2014. jan. 12. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Aránylag megéri,hisz akkora mértékben lettek ritkítva a törpék,hogy most kezd a többi halfaj nagymértékben szaporodni ( most több a táplálék ,mivel nincs annyi törpe),és így már eredményes is lehet...

Idén még megéri kiváltani,mivel idén még lesz a tó,jövőre pedig leengedik elvileg a 100%-os törpementesítés végett,és a feltöltést követően fekete sügérrel kezdik a telepítést (illetve ponty,amur ,kárász ,dévér keszeg melett) .

A fekete sügér egy esetleges újabb törpeharcsa megjelenés miatt lesz,hiszen feljegyzések szerint 1980-1990 között a kilós keszegek csapata volt az átlagos,és szinte visszadobták azokat a keszegeket amelyek nem érték el a 1,5 kilót mert kicsinek számítottak,aztán bejött a törpe,és a szakirodalom szerint a fekete sügér az egyetlen Magyarországon megtalálható halfaj ami szívesen fogyasztja a törpét...

2014. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem ,köszönöm ez esteben szerintem kiváltom, te szoktál itt horgászni,ha igen milyen eredménnyel? és ezt az infót honnan hallottad hogy leengedik a vizet? én ilyet sehol se találtam
2014. jan. 23. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon mivel eddig törpeinvázió volt,így a többi halból kevés volt.

Most hogy írtják és kevés a törpe most kezd növekedni a többi hal állománya...

Ott maximum ragadozóra szoktam.

2014. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!