Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balaton-átúszás - Ti hogy...

Balaton-átúszás - Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Sportkedvelő, mozgékony, aktív életmódot élő lány vagyok. Idén szeretném (életemben először) átúszni a Balatont. Heti kétszer járok uszodába, ezen kívül minden nap mozgok valamit, állóképességet fejlesztek főleg.

A rutinos "Balaton-átúszóktól" kérdezném, hogyan trenírozzam magam, és mennyi felkészülést, erőnlétet igényel a dolog? Illetve, van bármilyen tippetek még ehhez kapcsolódóan, amire érdemes odafigyelni? :)

Köszönök előre minden választ! :)



2014. márc. 18. 21:21
 1/8 dromedarbalu válasza:

Én versenyszerűen úszom és vizilabdázom!


Ha komolyan veszed akkor nézd meg mekkora a táv! Utána oszd el annak a medencének a hosszával amiben úszol. Ezt a mennyiséged próbáld meg leúszni mindig. Miután rutinból megy (kb 2 hét heti 3 edzésel) utána próbál gyorsabban időre.

Eközben az is megtudod milyen üszással fogod végig bírni.

Ha gyorsúszással végig bírod (nem esze veszett tempó!) az nagyon jó!

2014. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én átúsztam már ötször, előtte sose úsztam le a távot az uszodában, csak egy- egy kilométert, heti egyszer, kb. Kitartásról szól inkább, a legtöbb embernek a felkészülés kimerül abban, hogy párszor elmegy úszni előtte.
2014. márc. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

sajnos csak heti 2 alkalommal van lehetőségem úszni, de abba mindent beleadok. sajnos a gyorsúszás engem hamar kifáraszt, szeretném mellben és háton leúszni a távot (de főleg inkább mellben). az idő nekem nem lényeg, az a fontos, hogy leússzam, még ha több pihenőt is teszek bele.

2014. márc. 23. 09:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó lesz az így. Esetleg átúszás előtti hetekben próbálj meg gyakrabban járni, és akár úszd is le a távot (25 méteres medencében ez 208 hossz). De minden alkalommal leúszni átlagos tempóval felesleges, na meg kinek van egyáltalán ilyenre ideje...
2014. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly úsztam először. Előtte képtelen voltam leúszni a távot medencében, mert nálunk csak 25 méteres van és 3 km után már konkrétan szédültem.

Az átúszás előtt két hónappal döntöttem el, hogy én márpedig át fogom úszni. Az állóképességem botrányos, de heti 1-2 alkalommal járok uszodába és egy-egy alkalommal 1,5-2 km-t lazán leszoktam úszni megállás nélkül. Gondoltam akkora probléma nem lehet.

Amikor megláttam élőben mit is jelent ez a táv, őszintén összeszorult a szívem és komoly drukk lett bennem, de már nem futamodtam meg. Elképzelve az az 5,2 km és látni, hogy milyen rohadt messze van a túlsó part és "nem közeledik", az teljesen más és elején nem volt jó érzés. :D

Egyedül úsztam, így még keményebb volt, nem volt akivel tarthatnánk egymásban a lelket, ráadásul a felétől piszkosul éhes lettem... :D Meg is álltam egy vitorlásnál és a képembe nyomtak egy fél almát, meg egy marék szőlő cukrot (ezúton is köszi nekik). Elbeszélgettem 5-10 percet az ott kialakult kis társasággal, ittam egyet és mentem tovább. Nagyon élveztem, de elfáradtam a végére.


Amire igyekeznek felkészíteni, de az ember nem hiszi el, vagy is nehezen tudatosítja, az az, hogy élő vízben más, nehezebb úszni, mint egy feszített tükrű medencében. Nekem az esett nehezemre, hogy a hullámok tempójában kell úsznom, hogy ne csapjanak képen levegővételnél, ne hátráltassanak, hanem segítsenek, nem a sajátomban. Ezen felül nem volt probléma.

50-es naptej mellett ráégett a hátamra a dresszem nyoma, az arcom és a fejbőröm is megpirult, emellett a vége felé már fáztam, úgyhogy idén tutira sapkában úszok és zsírozok is.


Ezeket leszámítva egy hatalmas élmény és iszonyat jó érzés, amikor a túloldalon homokot ér az ember lába, én csak ajánlani tudom! :) Ha én letudtam úszni, akkor szinte bárki, aki olykor eljárogat uszodába!

2014. márc. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy én ilyen mell/béka/kutyaúszás verzióban úsztam le a távot, piszkosul elfáradt a nyakam és a vállam, tehát érdemes pihentető úszásnemként más nemben is úszni, ha valaki nem versenyúszó.

Nekem a hátúszás konkrétan nem ment. Egyáltalán nem tudtam követni merre megyek háttal és a hullámok is folyton átcsaptak a fejem fölött, így kellemetlen volt, pedig az uszodában nagyon szeretem és jól is ment.

Amit nekem még anno tanácsoltak, hogy gyakoroljam, az a vízen való lebegés és önmentés, hogyha esetleg görcs, vagy bármi probléma van, akkor vagy eltudj evickélni csak kezekkel is egy vitorlásig, vagy legalább fennmaradj a vízen miközben segítségért kiabálsz.

Nem kell az ördögöt a falra festeni, de sosem lehet tudni na. :)

2014. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én vagyok a kettes. igen, uszodában teljesen más, meg mondjuk nekem azért annyira nem volt sokkoló, mint az előttem szólónak, mert én a Balaton mellől származom, szóval, úsztam benne már előtte is, és nem volt ismeretlen se a víz, se a táv.
2014. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen, én folyópartról származom, itt hullámok aligha vannak. 300 km-re van a Balaton, ritkán volt lehetőségem odajutni, akkor is leragadtam a parton, szóval nekem így meglepetés volt. :)
2014. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!