Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen damilt használjak...

Milyen damilt használjak nagyobb méretű pontyok horgászatára (monofil vagy fonott, milyen márka)?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen nagy! én monofillal csinálom és fonott előkével. ez nádban is bevált. A márka szinte teljesen mindegy. :-)
2015. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Azért írtam ki a kérdést mert szeretnék elmenni olyan tavakra ahol 10-15 kg felettiek a pontyokés a damilom is mindig olyan kunkori vagy nem is tudom milyennek írjam és ezen szeretnék változtatni hogy jobb damilom legyen.És kikérjem mások tanácsát.
2015. jún. 20. 22:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy 15 kg feletti pontynál, folyón már a 10-esnél sem mind1, milyen a damilod.

A damilnál sokan esnek abba a hibába, hogy csak azt nézik, mennyi a szakítószilárdsága. Húúú, ez 14 kg-t elbír, ez biztos jó. Igen, igaz ez akkor, hogy ha satuval fogod be és úgy húzod, nem kötsz rá csomót.

A csomónál a damil meggyengül, ezért szükséges, hogy kellően lágy legyen.

Márkát nehéz mondani, én SPRO és Tubertinit részesítem előnyben, elég lágy és erős damilok.

Érdemes az első 10-15 méteren fonott dobóelőkét használni, nagyon kagylós vízben lead core-t is, mert a kagyló kidörzsöli a monofil zsinórt és szétvágja fárasztás közben, a fonottat és az ólombetétest nem.

Figyelj a kapcsokra is, minden szerelék olyan erős, amilyen erős a leggyengébb pontja.

2015. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2015. jún. 25. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!