Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyikek a legmegbízhatóbb...

Melyikek a legmegbízhatóbb márkák horgászbot és/vagy orsó gyártásban?

Figyelt kérdés

Horgászfelszerelésen belül bot és orsó gyártók. A nevis,a shimano, de leginkább a carp expertre lennék kíváncsi.

Válaszokat köszönöm!



2015. júl. 17. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

"Leg megbízhatóbb" ennyire leszükíteni nem nagyon lehet,

de mint mindehol máshol Pl: az autóknál is vannak régi híres jol bevált gyártók, így a horgászfelszereléseknél is vannak

minöségi gyártók igaz ez árba is megmutatkozik!

Botoknál nincs akkora "szóródás", azonos árkategóriába Kb.

azonos minöségü botokat lehet venni, de a botoknál sokat belejátszik az izlés is, kinek mijön be jobban.

Az orsóknál már kicsit sarkosabb ez a dolog, mert a azonos

árszinten belül is vannak eltérések minöségbe. Itt most az olcsobb 15 -20 ezer alattiaknál jellemzö ez. Régi bevált minöségi gyártok Pl: Shimano, Daiwa, Ryobi,Okuma, hogy a leg ismertebbeket írjam. A nevis nem a legjobb minöség, elvileg a Spro nak egy olcsóbb változata. A carp expert szintén egy alsó közép szint leginkább.

2015. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Orsók

Nevis orsók: nézz körül a fórumokban jót sehol nem fogsz róluk hallani. Gyenge minőség, hamar tönkremennek.

Carp expert: a nem éppen csúcsminőségű termékekkel foglalkozó energofish alsó kategóriás márkája.


Shimano: a kb 60-80 ezer Ft fölötti kategóriában nagyon jó orsókat gyárt(peremfutó orsókról van szó), felső kategóriás orsói (peremf: Stella, bc:Anthares, Calais) nagyon jók, megérik az árukat. Olcsóbb kategóriákban (30-40ezer Ft) csak a márkajelzést fizeted meg, jobban megéri egy Ryobi, v. penn.


Daiwa: Shimano párti vagyok(peremfutó orsóknál), nem szeretem a daiwa peremfutó orsóit. Ártól függetlenül nem tetszenek, csúcstermékei nagyon túl vannak árazva 300-400 Ezer egy existért???? A Stella kb 200-ért jobb.

Casting orsói szerintem jók, bár itt is igaz, hogy az alsó kategória rossz.(twitching bar-os megaforceom volt, hát nehéz elképzelni rosszabb orsót.), de a Zillion orsó(szürke széria, nem a type R) viszont nagyon jó, bár gyárilag szárazabb belül mint a sivatag.


Abu: Peremfutóit nem ismerem, de a castingorsói nagyon jók. Revo (főleg a 2. generációs) STX, Premier, Toro, Toro NaCl minőségi termékek, erős megbízhetó fék, dobófékrendszer -röpsúly+mágnes- zseniális, nincs madárfészek, és olyan messze dobsz ameddig csak kell.


Penn, Ryobi: olcsóbb kategóriákba jobban megéri ezeket venni(peremfutó orsókról van szó) nem kell a nevet túlfizetni.

2015. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Botok

Mivel nekem a horgászat pergetést jelent, így a nevis, carp expert nem eleme az "általam érdemes figyelmet fordítani rá" halmaznak.


Shimano: EU piacos botok nem valami nagy eresztések, USA, JDM sajnos nincs nekem, de jókat olvastam róluk, tesztek meggyőzőek.


Daiwa: EU-ban sajnos nehéz beszerezni a jobb botjait(pl.Zillion) pedig nagyon jó pálcák.


Eu márkák.

Sakura, Pezon: azt kapod a pénzedért amiért fizetsz. Olcsók gyenge minőségűek, de ha rászánod a pénzt (35-40ezertől) már jó pálcákat árulnak.


Illex: felső kategóriás márka, de itt is azt kapod amiért fizetsz.


Ezek szerintem a legismertebbek Magyarországon, de igaza van az első válaszolónak nem sok különbség van anyagminőségben azonos árkategóriában.

2015. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek!
2015. júl. 20. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Nevisnél két véglet van csak. Vagy nagyon jó vagy 10 perc után legszivesebben átmennél rajta egy kamionnal.

Azt kell megnézned, hogy egy hasonló tulajdonságokkal rendelekező''márkás'' orsó mennyibe kerül. Ha például akarsz egy nyeletős, sekély dobú, nagy dobátmérőjű hosszított kialakítású távdobó orsót ami pl. egy Shimano Ultegra ami 65-70 ezer akkor ne a 10ezres feeder runnert nézd hanem a 30 ezres Boss feedert.



Botokból pedig nagyon jókat gyárt a nevis csak nem kell irreális elvárásoknak lenni amit egy háromszor olyan drága bot se teljesít.

2015. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!