Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Afrikai harcsára szoktam...

Afrikai harcsára szoktam horgászni de vannak olyan időszakok pl ha erősebben fúj a szél, elered az eső, hogy egyszerűen nem kapnak. Ilyenkor is horogra lehet őket valahogy csalni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 6. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A szél az evidens,mozgatja a víz réteget,áramlatokat generál ,a táplálékot viszi,lehet hogy pont onnan el vagy pont oda.

Amikor esik akkor friss víz,hirtelen oxigén szabadul fel,azt szereti,annak nagyobb szerepet tulajdonít,persze nem mindegy hogy szemerkélve 1-1 csepp vagy égszakadás .

Amikor szemerkél vagy picit esik az inkább csak táplálkozásra ingerli,mert oxigén dúsabb friss víz ,magyarul,mint ha egy szelet húst meglocsoltak volna valami isteni mártással,jól nézett ki,de ezek után még jobban.

Az égszakadás meg egyszerűen mozgatja a vizet,televiszi oxigénnel ezért megindul és felül tartózkodva csak megy vagy kiugrál stb...

Ilyenkor inkább csak elzártabb helyeken (pl : csónakkikötők melletti részek,ahol a nád mindent benőtt 30-40 centi széles csíkokban szabad a víz,ahol szabadon tud mozdulni : ott esélyes,illetve mély vízen töréseknél) , de átlag ilyenkor 70% élvezet ,30% táplálkozás,nagyon tizedelődik ilyenkor.

2015. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mivel kis víz van a tó szélén általában ott szoktam fogni elég sokat mer csapatban kijárnak oda de ha ott nincsenek akk érdemes beljebb is a legkisebb vizet megkeresni vagy vmi törést?
2015. aug. 7. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!