Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdő horgásznak milyen...

Hadevla kérdése:

Kezdő horgásznak milyen tanácsokat adnátok? Felszerelés?

Figyelt kérdés

Ma szereztem meg a horgászengedélyemet. Horgásztam már korábban, de nem túl nagy sikerrel. Rekordom egy két kilós ponty.

Milyen tanácsokat adnátok, és milyen felszerelést ajánlotok.

Főleg horgásztavakra járok, ponty, amur, afrikai, kárász keszeg, ami van benne.

Előre is köszi.



2015. aug. 28. 12:20
 1/5 Major Milán Tibor válasza:
Elösször kezdj egy kis spiccbottalde közben mellete legyen benn egy nagy orsós is! a felszerelés? attól függ milyen halat akarsz ha pontyot amurt (békés halat) vegyél kukoricát pontyra pelletet de ha veszel pelletet akorr vagy fonott vagy csalitüske bojlifűzőtű meg csonti +az alapok(etetőkosár uszó úszórögzittő forgókapocs zsinór etetőanyag horog (ajánlom a 2,4,6,8,méretet pontyra)meg egyébb kis cikkeket horgászláda(horgászboltban kérd az eladó segítségét is)meg stb...)
2015. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szintén egy spiccbottal kezdenék.

Ott mit tanulsz meg ?

Kezdésnek előtted az pár 5-6 méterre,ott jobban látod mint később 30-40m-re,és kiismered,illetve egy kis alapot szerzel vele.

Mondjuk egy 5 m-es spiccbot,egy 0.18mm-es zsinórt vegyél ,egy 10-es 12-es csomag horgot (inkább lapka horgot) 4-5 db 2-3 pontos (fix rögzítésű) úszót,ami kb 1-2 g között legyenek,az eladó segít.

Én következőnek egy medium heavy 3.6-os feeder botot vennék.

A feeder a fenekezés végtelenségig finomított (és eredményesebb) formája.

Azért vennék ,mivel átlag 3 spiccel adják ,a leglágyabb spicc egy heavy (úszós) match bot spiccéhez hasonló,így lényegében úszózni is bőven tudsz majd vele,itt már testes és test nélküli waggler-eket használnék,elkezdenék 8-as horgot használni ,mondjuk 0.22-es monofil zsinórt és dévérre,kárászra ,és talán pontyra menni.

Majd pár alkalom után az előkés,fűzött csalit is próbálgatnám,na majd végül sima egyszerű feedert.

2015. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Major Milán Tibor válasza:
igen annyi hogy én a 14-16-os horogméretet is javasolnám
2015. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Spiccbottal érdemes kezdeni, egy 4-5 méterest ajánlok. Csontival lehet fogni keszegeket, esetleg kicsit nagyobbakat is. Ha komolyabb felszerelést akarsz, akkor el kell gondolkodni, hogy hagyományos vagy finom szerelékes vonalon akarsz elindulni.
2015. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az eladó segítségével főlleg a kezdők vigyázzanak engem át.ba szo tt már párszor! );
2016. jan. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!