Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászvizsga = horgászigazolv...

Horgászvizsga = horgászigazolvány?

Figyelt kérdés
A kettő egy és ugyan az? Vagy,hogy van most?

2017. júl. 9. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha leteszed a horgászvizsgát akkor kapsz egy horgászigazolványt
2017. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Téves!

Először igen,hiszen valszeg ott akkor fogod kiváltani.

Horgászvizsga = jogosult vagy horgászati tevékenységekhez való engedélyek beszerzésére.

Tehát területi,és állami kiváltására,nélkülük nem kaphatsz egyiket sem.

Napijegy sem semmit.

Az csak egy papír,hogy papíron ismered a tilalmi időket ,meg pár dolgot és ezért jogilag te már vehetsz napijegyet,állami engedélyt (vagy nem napijegyet,hanem területit),tehát kb mint amikor elmúlsz 18 és kiszolgálnak dohányboltban...

2017. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2.es válaszoló! Nagyon köszönöm,így már nagyjából világos. Ment a zöld kéz! Még annyi,hogy írtad valszeg ott váltom ki..nem nem ott fogom,viszont akkor ha beviszem a vizsgát igazoló dokumentumot ahhoz az egyesülethez ahová be szeretnék lépni akkor ők állítják ki az igazolványt? Jól értelmeztem? :D
2017. júl. 9. 15:33
 4/13 anonim ***** válasza:

uhh.

Nem tudom ma hogy van ( 12 éve vizsgáztam) ,de akkor még úgy volt,hogy bementem az egyesülethez ahol tudtam hogy akarok majd területit kiváltani,ott vizsgáztam,és helyben ott területit is kiváltottam (és beléptem).

Ha még ma is van erre lehetőség menj be és ott vizsgázz...

de amúgy : levizsgázol jár egy "állami horgászvizsga bizonyítvány" ami neked elég lesz.

Manapság már megvan kavarva.

Egyesületet "váltottam" költözés miatt.

Szándék nyilatkozatot aláírtam,bemutattam a bizonyítványt és kitöltötték gyors.

2017. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na igen. Csak nálam az a para,hogy ahová szeretnék belépni egyesület az majd csak augusztus közepén vizsgáztat legközelebb addig meg nem szeretnék várni,szóval muszáj máshol vizsgáznom. :/ Nagyon köszönöm a válaszod!! Szép napot! :)
2017. júl. 9. 19:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Manapság időpontokra van betéve?

Juj,anno bementem ,elémtolt 1 papírt,hogy dumáljak kicsit róla.

Kb 5 percet se mondtam,mondta oké ugorjunk.

Ponty,csuka,süllő fogási tilalma,meg 2 kérdés és ennyi.

2017. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos időpontokra. :/ Most két részre van bontva a vizsga is. Van egy írásbeli és szóbeli. Írásbelin 32 kérdésből min 22-t kell jól megoldani,hogy szóbelizhess. Szóbelin meg 20pontból 14et kell elérni,hogy sikeres legyen a vizsga.

A díja meg 3.500ft. 😀

2017. júl. 9. 21:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Jó mondjuk a vizsga az semmi...

Voltál horgászni 5x már tudni fogod a 70%-át.

olvastál horgászújságot vagy cikket a neten megvan...

Alig kell valamit tanulni

2017. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor leírnám pontosan, hogy is megy manapsg ez a dolog.


A neten, vagy a helyi egyesületnél keresel egy helyet, ahol kb a neked megfelelő időpontban tartanak vizsgát. Előre jelentkezel a horgászvizsgára. Elmész, befizeted a viszgadíjat (nem visszatérítendő akkor sem ha nem mész át).

A horgászvizsga díja 18 év alatt 1000 Ft, felnőttnek 3500 Ft.

A vizsgán van kirendelt MOHOSZ ellenőr és legalább egy hivatásos halőr, aki felügyeli a vizsgát. A vizsgának van írásbeli és szóbeli része. Az írásbelin 32 kérdés van és minimum 22 jó válasz kell ahhoz, hogy szóbelizhess. Ha nincs meg akkor megbuktál, és kezdheted újból. Ha megvan, akkor mehetsz szóbelire (ugyanott, ugyanakkor). A szóbelin 10 képet kell húzni (6 őshonos foghat, 2idegen honos, 2 védett). A felismerés 1 pont, a jellemzők elmondása (védett, méretkorlátozás, tilalmi idő, invazív, stb, stb)megint csak 1 pont. A lehetséges 20 pontból 14 a minimum a megfelelt szinthet.Ha nincs meg a 14 pont, bukás, újra kell vizsgázni.


Ha megvan a vizsga, akkor kapsz egy horgászvizsga bizonyítványt. Ezzel elmész egy általad kiválasztott horgászegyesülethez és kiválthatod az állami jegyet, fogási naplót,horgászigazolványt, adott esetben a területi jegyet.


Az állami jegynek és fogási naplónak hatósági ára van, felnőtt férfi esetében 2200 Ft. A bélyegnek szintén, 2000 Ft. A minimálisan előírt egyesületi tagdíj egy évre 2000 Ft.

Az árak az egyesületi tagdíj esetében képlékenyek, illetve ifi, nyugdíjas, gyermek, mozgássérült, stb, stb esetében is.

Ez a dolgok hivatalos és pontos menete manapság.

2017. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :) Jelentkeztem is hamar,pénteken már vizsgázok is. :)
2017. júl. 12. 01:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!