Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan lehet nagy csukát fogni?

Hogyan lehet nagy csukát fogni?

Figyelt kérdés

Ahol horgászok sok a csuka, de zömében 50-60 centis egyedek. Pergetni szoktam vagy tirolifás szerelékre snecit rakok. Újabban már viszont nem tudok snecit fogni, így kénytelen vagyok boltban venni a csalihalat.

A tóban rengeteg kárász lett, mert telepítettek, de amúgy sem volt kevés. Szerintem ezek elnyomták a vörösszárnyúakat, sneciket. Most már ezekből szinte egy sincs.

A kárász meg túl nagy általában. Vagy pont az a jó?? Nagyobb csalihal nagyobb csuka?

Pergetni inkább édesapám szokott, partról. Ő is a kisebb egyedeket fogja. De ismerősöknek meg már volt, hogy beugrott egy 8 kilós.

Márpedig ha sok a kicsi, akkor nagyobbaknak is kell lennie.



2017. aug. 30. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Tipp .: lehet venni takarmányboltban tejport (igen 20kg-s zsákban) úgy felhősít mint a ... fele-fele arányban etetőhöz ,amit száraz gombóccá gyúrsz (amennyire lehet száraz,csak hogy összeálljon) ,ez egyből bont,felhőz a sneci odaugrik...

Ez spiccbottal a legkisebb úszóval amire kb 0.1-0.2g ólom kell 1 szem csontival 2 sneci/perc.Vagy csalihalfogó háló,a part melletti első 2-3 méteren ahol még fél-1 méteres a víz ez világian játszható...


A nagy csukát nem feltétlen a nagy csalihal vonzza,azt minden vonzza ami táplálék neki.

Meg kell találni,holtágak,lehetetlen helyek stb... tényleg kb oroszlánbarlang.

2017. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
2017. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm, második kommentelő nem volt vicces.
2017. szept. 1. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Félek tőle, hogy tényleg az a megoldás hogy sokat kell csinálni és egyszer majd sikerül:) Eddig nem sok összefüggést láttam csaliméretben. Bár állítólag ha nappalra bent hagyják a stupeket akkor megesik hogy csuka rávág és azt mondják hogy azok kivétel nélkül nagyok. De azért nem állnék neki, csak mondom hogy talán mégis van összefüggés. Mondjuk egy hatalmas halat nyilván csak nagy tud elvinni, de szerintem a kicsinek is odavág.
2017. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát megmaradok a maximum fél tenyér méretű csalinál. És tovább próbálkozom.
2017. szept. 24. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!