Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik horgászorsót válasszam...

Verhas kérdése:

Melyik horgászorsót válasszam szerintetek 3m-es botokhoz nagyjából 70m-es távolsági fenekező horgászatra? 30-as zsinórmret DAM Quick Camaro 660 FD DAM Quick Impulse 450 FD OKUMA Custom Black 60

Figyelt kérdés

2018. márc. 1. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik sem volt még a kezemben, de a három közül egyértelműen az Okuma a jó választás. 3 méteres bottal, a hetven méter necces...
2018. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem is az okuma a szimpi, de 3 méteres botból 40-50 métert lehet kihozni. 3,6-os, de inkább 3,9-es botokkal tudsz messzire horgászni.
2018. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én magam is az OKUMA felé hajlok, ill. már csak az Impulse van versenyben. Nehéz döntés, de ha van esetleg egyéb tippetek 20.000 alatti orsóra azt is szívesen várom. A 70m legyen 60m. :D
2018. márc. 2. 08:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, én 20000 Ft körüli árkategóriában nem szoktam nézelődni, mert egyszerűen ilyen áron nem lehet épkézláb orsót venni. Nem arról van szó, hogy használhatatlan a cucc, csak ha már egy ideje horgászni fogsz és kipróbálod a minimum közép, illetve felső kategóriás technikát, majd ráérzel a különbségre.Én például a Dunán horgászom évente pár alkalommal, és roppant bosszantó lenne, ha a szar letapadós fékű, beázós, nyiki-nyaki orsóm miatt veszteném el azt a halat, ami egy évben csak egyszer jön. Remélem érted. Pár szempontot megadok ami alapján érdemes szelektálni. Csak olyan orsót használj ami első fékes. Nem kell nyeletőfék, harcifék, kutyafüle. Megbízható elsőfék kell! Aluminium vázas, fém dobos orsót vegyél. A műanyag szart sem ér. Hulladék kategória. Inkább legyen 3 normális minőségű csapágy + tűgörgő, mint 9 szar egy műanyag orsóban. Na azért megadok 20 és 30 ezer között két alternatívát. Ryobi Zauber, és Penn Battle. Nekem e-bayről van két Zauberem, annak idelyén 23000 Ft-ban volt itt, bár csak egy dobbal. Pergetek, és feederezek velük, tökéletes orsók. A Te 3 méteres botodra 40-es méretben tökéletes.Rengeteg horgász használja, kitűnő ár-érték arányú orsó. Penn Battle még nincs, de már volt a kezemben, ez is jó választás lehet. Mindkét orsó, és az általad említettek között ég és föld a különbség. Nem egy osztályban játszanak. Ha rám hallgatsz, vagy Penn vagy Ryobi. A Penn inkább igásló, a Ryobi inkább műszer kategória. A Penn egy tengeri ( tűri a sós vizet, illetve nem ázik be) a Ryobi pedig egy álalános célű pergető orsó, a Japán Ryobi cég, csúcs pergető orsója. A Penn az amerikai. Természetesen egyiket sem a hazájában gyártják, de attól még a minőség alapvető. A következő linkben egy Zauber fárasztja a márnát, érdemes megnézni, hogy dolgozik az orsó. a Pennről is találsz videót.


https://www.youtube.com/watch?v=XvbTKPsFLDY

2018. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, akkor hogy legyen egy ellenvélemény is! :) Mármint a 4. hozzászóláshoz. Több mint 20 éve nyomom olcsó kategóriás műanyagházas nyeletőfékes orsókkal (Okuma Dyna drag, Silstar GXB, stb..) és ez idő alatt csak egy Okuma ment tönkre, az is csak azért, mert egy hirtelen jött áradás miatt reggelre víz alá került az orsó. Még ez sem tette volna tönkre, csak a trehányságom miatt nem lett azonnal szétszedve és két hét alatt beálltak a csapágyak a rozsdától. Ez még mindig javítható lett volna a csapágyak cseréjével, de már olcsóbb volt vennem egy újat. Az orsókat 2-3 évente szétszedem, kipucolom, újrazsírozom és annyi. A fékekkel sosem volt problémám, a nyeletőfék pedig egy olyan pluszt ad, ami a több botos horgászatnál számomra elengedhetetlen. A legtöbbször vadvizeken pecázom velük és kifejezetten szeretek rossz időben lemenni (esőben, viharban), szóval sokszor hemperegnek a sárban, nem csak a napocska süti őket. :)

Vitathatatlanul nem olyan precíz műszerek, mint pl. egy Shimano Exage, de komolyabb halak fárasztásánál nem volt köztük számottevő különbség. Ha meg olyat nézel, amiben rozsdamentes csapágy van, még egy megúsztatás sem fog különösebb kárt okozni benne.

A kérdésre válaszolva, én az Okumát választanám, bár a 3 m-es bot szerintem is rövid lesz.

2018. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!