Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Meg tudná mondani valaki,...

Meg tudná mondani valaki, hogy az orsó dobján feltüntetett zsinórkapacitás monofil vagy fonott zsinórra értendő, illetve, hogy melyik foglal nagyobb helyet?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki tudja, hogy mennyi zsinórt érdemes pergetéshez használni, mivel egy 3000-es match orsót szeretnék erre rááldozni?

2018. ápr. 23. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a monót jelölik rajta, fonottból nekem mindig kevesebb megy rá azonos vastagság mellett. Én ugyan nem pergetek, de úgy gondolom 100 m zsinór bőven elég lenne.
2018. ápr. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az orsókon a zsinórkapacitás mindig monofil /damil/ méretbe van megadva. Jelen esetbea 3000 es orsóra a 30 as méretü monofilból 100 m fér. A régi zsinoroknál Kb. igy volt, de már sokat fejlödött a monofilzsinorok világa is,

jóval finomabbak lettek, és emiatt 100 m nél többet is feltudnak venni az adott méretböl. A fonott zsinórok több helyet kívánnak, de ugy gondolom a pergetéshez nem 30 as fonottat akarsz feltenni, 18 as ból simán fel megy a 100 m erre az orsóra .

2018. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!