Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Van a közelemben egy kb.5...

Van a közelemben egy kb.5 hektáros elhagyott tó. A vízszintjét nem tudom de a partját teljesen körbeveszi a nád. Tudtom szerint nem áll halászati/horgászati kezelés alatt. Lehet-e benne horgászni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 16. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs kiírva, hogy magánterület/horgászni, halászni tilos, akkor megpróbálhatod. Viszont ha elhagyott és régen sem horgásztóként működött akkor törpén, kis kárászon és keszegen kívül mást nem igazán fogsz tudni fogni.
2018. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy 5 éve a csődbe ment tulaj utolsó erőfeszítéssel feketén tiszai ivadékot telepített bele.Vajon milyen lehet?Holnap talán rápróbálok,csinálok egy nyiladékot.
2018. júl. 16. 21:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha volt bele telepítve még a végén nagy is lesz. Ha lesz fogás azért írd meg, kíváncsi vagyok :). Görbüljön!
2018. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen elhagyatott tavakba altalaban elszaparodik a csuka :D Érdemes tenni egy próbát, hátha ebbe is van.Egyebkent ha nincs kirva,hogy maganterulet/horgászni tilos es nem lehet venni ra napijegyet akkor az állami jegy feljogosit arra,hogy ott horgássz.
2018. júl. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rápróbáltam.Egy 2 órát szántam a horgászatra,mivel előtte még helyet kellett takarítanom.2 bottal horgásztam egy úszóssal és egy feederbottal.Az úszósra trágyagilisztát,a feederre pedig csemegekukoricát raktam.Miután mind a két botot bedobtam úgy 5 perc nyugalmas időszak következett,a csendet az úszó elmerülése törte meg.Fogtam egy tenyeres kispontyot!(Ha öt évvel ezelőtt lett legutóbb "telepítve"akkor ez természetes szaporulat?)

Az úszósra felváltva érkeztek a tenyeres kárászoK de egy-egy szepp kareszt is sikerült elcsípni(a legnagyobb majd 1 kilós volt)majd észrevettem hogy az úszóm enyhén elkezd sülyedni,miután lesüllyedt,bevágtam és kifogtam életem első compóját!Jó ha volt egy tenyérnyi de nagyon örültem neki.A feederen még mindig semmi.Elraktam az úszóst és próbáltam koncentrálni.Negyed óra múlva egy erőteljes kapást követően fogtam egy jó félkilós bodorkát.

A horgászat jól sikerült!

2018. júl. 17. 11:05
 6/11 A kérdező kommentje:
A halakat természetesen visszaengedtem!
2018. júl. 17. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Na kiraly :D
2018. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Annyit pontosítsunk, hogy az olyan vizeken, ahol nincs "tulajdonos", a halászati jog az államé, szabályosan csak Állami horgászjegy kiváltása után horgászható.

Más kérdés, hogy ki fog oda menni, ellenőrizni (kb senki)

A másik dolog, ha egy magántulajdonban lévő területen van a tó, amibe ráadásul a terület tulajdonosa telepitett halat, ott a tulajdonos meg is tilthatja a horgászatot.

2018. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy vannak benne komolyabb halak is és ilyen helyeken jobban lehet fogni, mint amit sűrűn horgásznak és a halak hozzászoktak a legjobb etetőanyagokhoz.

Szerintem csendesen járogass ki és nem érdemes híresztelni a tó helyét. :D

Én a helyedben csinálnék egy kis etetett helyet is magamnak, amit időnként megszórnék szemessel. Úgy oda lehet csalni a nagyobb pontyokat, amurokat. Még ajánlom a kenyeres etetést partközelben úszózással kombinálva.

2018. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok! További szép fogást!
2018. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!