Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdő FEEDER témában tudnátok...

Kezdő FEEDER témában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni feederezni, eddig csak spiccbottal horgásztam, ill. néhányszor fenekezővel ismerősnél.

Tudnátok botot, orsót ajánlani? Vmi olcsó egyszerűt, majd ha ráfüggök nézek komoly márkás felszerelést.

Kizárólag Dunán használnám, lassabb öblökben, kőgátnál, de kicsit húzósabb helyeket is kinéztem, ahol a fő cél a márna lenne, de keszegfélékkel is jól ellennék. Kérdés, hogy mi a minimum dobósüly ami kellhet tányérólommal.

Teleszkópos bot jó lenne a mérete miatt, eleve minimál cuccal szeretnék menni (nekem nem jön be a profiktól látott utánfutónyi cuccal való kitelepülés), amolyan kereső horgászatként, ólom- csali, max vmi olcsóbb etető kosárba.



2018. okt. 7. 12:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja igen kifelejtettem, nem dobnék hatalmas távokat, 15- 20m kb.
2018. okt. 7. 13:13
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is: teleszkópos botot ne vegyél feederből, mert megbánod, hidd el.. Kezdőknek nem érdemes finom feedert venni, minimum heavyt , de mivel te úgy is a Dunában horgásznál ez magától jön. Pontos nevet nem tudok neked mondani, mert ami nekem jó, az neked nem biztos, de én a nevist, sprot és daiwát nagyon ajánlom (a daiwát főleg orsókban). Dobósúlynak minimum 120 grammot mondanék, de lehet 150-200 is. Én nevis extra heavyvel kezdtem és nem bántam meg. Jó kis bot, erős, nagy dobósúly, nem távdobásra van, de ha kell simán lehet vele dobni messzire is. Orsóból 60-65ös (maximum 70es, de az már szerintem felesleges feederre) bőven elég szerintem. Hajrá, görbüljön!
2018. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Látom nem úszom meg, rendes cájgot kell venni. Orsóból 50es nem elég? Nem nagy távokat dobálnék és nem húzós vízre, olyan 22 főzsinorral.

Teleszkóposból mind felejtős? Találtam 80-150gr dobósűlyút, ill 90 gr- osat feederben, reméltem azokkal el lehet pecázgatni, bár tény elég rossz a hírük. Gyengék vagy sérülékenyek?

2018. okt. 7. 20:32
 4/7 A kérdező kommentje:
A 80-150 gr- os is feeder persze, csak nem megy a mondat tagolás :).
2018. okt. 7. 20:35
 5/7 A kérdező kommentje:

Pl.: [link]


ez már hasznlható bot?

2018. okt. 7. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
De, elég az 50-es orsó is bőven, csak azért írtam a 60-ast, hogyha netán megjönne a kedved a nagyobb távokhoz is, akkor nincs az, hogy kevés a zsinór. A bot pedig teljesen jó szerintem, a célra megfelelne. De azért a boltban nézd át, hogy ,,kézre áll-e", kicsit rezgesd meg, hogy milyen érzékeny..stb. Később ha megtetszik a feederezés úgyis veszel mellé egy magasabb árban levő botot, úgyhogy ez beletanulni teljesen jó lesz. Görbüljön! ;)
2018. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. okt. 7. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!