Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen zsinórt javasoltok egy...

Feederimmortal kérdése:

Milyen zsinórt javasoltok egy 60-as távdobó feeder orsóra?

Figyelt kérdés

A cél a lehető legnagyobb és legpontosabb dobások (akár 100-120m).

Az ár nem számít,de a minősége a lehető legjobb legyen.

0,25-ös méretnél nem tennék fel vastagabbat,így nyílván fonott dobóelőkét is fogok kötni. Ide javaslatok?

köszönöm előre is.


A bot egyébként egy 390-es 120g dobosúlyú haevy feeder.



2018. okt. 10. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

120g-s heavy feederrel egy megtömött 30 grammos kosárt dobsz el. A 25-ös zsinórnak elégnek kell lennie. Ehhez bőven elég egy 17-20-as fonott előke minimum két bothosszban. Én 17-est használok ugyenehhez a szereléshez a lehető legolcsóbb fajtából. Azt hiszem 1500 volt száz méter. Két szezon után azért dobtam ki, mert már a monofil elöregedett. A fonott még tartotta magát...


Nem hiszem, hogy a fonott előke minősége számít a dobáshosszban. A monofilnél talán számít a merevség, de nem hiszem, hogy egyáltalán létezik annyira merev monofil, hogy ez számítson.


Ha nagyot akarsz dobni, menj le 18-as zsinórra és minden második horgászat után pörgesd ki a csavart a zsinórból. Ezzel simán meg lehet dobni 100 métert egy totál átlagos féderrel. Ezt már próbáltam. Nyilván azért nem akarod ezt, mert te is tudod, hogy ez milyen küszködés.


Vagy még vékonyabb teflonos fonott zsinór is lehet, ha nem gond, hogy csak a zsinór 5-10 ezer lesz. Ezt még nem próbáltam, de ami késik...

2018. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0,25.
2018. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!