Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nagy távolságra szeretnék...

Nagy távolságra szeretnék feederrel horgászni, valami jo tavdobó orsót szeretnék venni. Van valakinek tapasztalata ilyen orsók terén?

Figyelt kérdés
Főleg az elsőfékes orsókat szeretem.

#feeder horgászat #távdobó orsó
2018. okt. 26. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Árban nem tudom meddig mennél el, de márkák közül orsóban nekem a Nevis a kedvencem. A csapágyakon kívül semmilyen más hibája nincsen egyiknek se (azt megcsinálni pedig kb 400 forint...). Távdobáshoz is szerintem elég 60-as orsó (esetleg 70-es, de azt úgyis érzed, ha megfogod). Daiwát és Sprot is mondanám még, viszont az már kicsit magasabb árkategória (a daiwával is meg vagyok elégedve, azon a 3 év alatt semmi baj nem volt). Pontos típust nem írok, ha ezek közül a márkák közül választasz nagyot nem hibázhatsz.

Görbüljön!

2018. okt. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan 3 modelt néztem ki:Shimano Ultegra 5500 XTB ,Shimano Ultegra 3500 XSD,Illetve Fox FX9 Ha valaki ismeri őket, segítségét elfogadom.Párban venném, az össz.keret max.100 000 ft.
2018. okt. 27. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
spro lcs long cast, vagy Döme orsók közül a long cast
2018. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A shimanokkal személyes tapasztalatom nincs, de akiknek az van, az szintén azt mondják, hogy jók. De mint írta a másik válaszoló, a Döme Gáboros orsókkal sem lehet bukni, mert remek kis orsók. Görbüljön!
2018. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A By Döme long cast orsót én is nézegettem már,a gyorsféklye miatt,ugyanis a Shimanokkal nagyot lehet dobni,de egyiken sincs gyorsfék,legalább is az 50000 ft-os árfekvésben.A féderre meg igencsak jol jön.Nem beszélve az áráról,ami pont fele a Shimanoknak.A vélemények viszont megoszlanak rólla,hiszen sokak szerint ez is csak egy Nevis termék,ami nem egy jó minőség.De lehet hogy nem így van,nekem még nincs személyes tapasztalatom ez ügyben.Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 29. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy a nevis rossz minőség, azzal nem igazán értek egyet. Botom és orsóm is van nevisből és teljesen meg vagyok elégedve velük. A bot 6 éves és csak az első gyűrűben kellett a kerámiát cserélni (de ez is csak a fonott zsinór miatt volt). 2 db nevis orsóm van. Az egyik szintén 6 éves, azon csak egy csapágycsere volt(kb 300 ft, ez a nevis orsók típushibája, a hamar kopó csapágyak), a másik 3 éves és semmi baja nincsen, pedig van rendesen használva távdobáshoz is és másra is. Aki azt mondja hogy nem jó, az valamit igencsak elronthatott. de az is lehet, hogy nekem van ilyen szerencsém, de nem hiszem.
2018. okt. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!